Bursa
Çok Bulutlu
25°

'Pençe-Kartal' Arap Birliğini rahatsız etti!

GÜNCEL , 15 Haziran 2020 Pazartesi, 18:48

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı "Pençe-Kartal Operasyonu" Irak ile Arap Birliğini rahatsız etti.

'Pençe-Kartal' Arap Birliğini rahatsız etti!

Türkiye yurt içi ve yurt dışında amansızca sürdürdüğü terör operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor.. Milli Savunma Bakanlığı dün gece Irak'ın kuzeyine "Pençe-Kartal Operasyonu adı verilen yeni bir operasyon başlattı.

Bakan Hulusi Akar operasyonu karargahtan bizzat yönetirken, operasyona, yurt genelindeki muharip üslerden kalkan savaş uçaklarının yanı sıra, İHA'lar, HİK ile tanker uçakları da katıldı.

IRAK'TAN KINAMA

Türkiye'nin operasyonu sonrası açıklama yapan Irak Ordusu, Türk savaş uçaklarının Irak hava sahasına girmesini kınadıklarını, bunun kışkırtıcı bir eylem olduğunu ve egemenlik ihlali anlamına geldiğini belirtti.

ARAP BİRLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Arap Birliğinden yapılan açıklamada ise, Irak'ın kuzeyindeki "Türk askeri operasyonunu kınıyoruz" denildi. Açıklamada, "İster Suriye, Libya ya da Irak'ta olsun, Arap topraklarına Türk askeri müdahalesi, Arap ülkelerinde endişe, ret ve onaylanmama kaynağı haline geldi" ifadeleri kullanıldı.

81 HEDEF İMHA EDİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı, resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada "Pençe-Kartal Operasyonu ile ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir" denildi.