Bursa
Açık
29.9°

Patlamadan geriye enkaz kaldı

DÜNYA , 09 Ağustos 2020 Pazar, 16:09

Beyrut Limanı'nda yaşanan patlamanın ardından yürütülen temizleme çalışmaları ile liman ve çevresinde meydana gelen enkaz görüntülendi.

Patlamadan geriye enkaz kaldı

Lübnan, Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta 2 bin 700 ton amonyum nitrat patlaması ile sarsılmıştı. En az 160 kişinin hayatını kaybettiği ve 5 binden fazla kişinin de yaralandığı patlama nedeniyle kentte büyük hasar meydana geldi. Liman yakınlarında bulunan binalarda da hasar ve yıkımın yaşandığı patlamanın ardından Türkiye başta olmak üzere çeşitli ülkelerden yardımlar gelmeye devam ediyor. Ülkelerin yeniden inşa edilmesi için yardım kampanyaları yapılan Beyrut Limanı'nda patlamadan geriye kalan enkaz görüntülendi. Limanda ve kentte meydana gelen yıkım gözler önüne serildi. Binaların kullanılamaz hale geldiği anlaşılan görüntülerde, patlama yakınlarında bulunan araçlarda da büyük hasar oluştuğu görülüyor.

PATLAMADAN GERİYE ENKAZ KALDI ------> FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Patlamanın ardından liman ve çevresinde başlayan temizleme çalışmaları da devam ediyor. Çalışmalara gönüllü gençler de ellerinde süpürgelerle destek veriyor.