Bursa
Parçalı Bulutlu
26°

Parseker'den Adanur'a destek! 'Girişimcilere çamur atmak fevkalade yanlıştır'

BURSA , 15 Eylül 2020 Salı, 22:03

EA Medya ve Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur'a yönelik itibarsızlaştırma girişimlerine Bursa Ticaret ve Sanayi Odası eski Meclis Başkanı İlhan Parseker'den sert tepki geldi. Genç girişimcilerin önünün açılması gerektiğini söyleyen Parseker, "İş yapmak için bütün bedenini taşın altına koyan insanlara çamur atmak ve yaralamak fevkalade yanlıştır. Eline kalem alan herkes ne yazdığına bir dönüp bakmalıdır." dedi.

Parseker'den Adanur'a destek! 'Girişimcilere çamur atmak fevkalade yanlıştır'

EA Medya ve Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur'a yönelik olarak son günlerde "gazetecilik" kisvesi altında yapılan itibarsızlaştırma girişimlerine iş dünyasından tepki geldi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası

Parseker, açıklamasında şunları söyledi:

'GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜ AÇILMALI'

"Ben yıllarca sivil toplum örgütlerinde, gerek Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında gerekse Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğindeki görevimde, hem ülkemizdeki hem de şehrimizdeki sanayi ve ticaretin gelişmesi için mücadele ettim. İş adamlarının önünü açıp onların gelişimini sağlamak için çaba harcadım. Ve aynı zamanda Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun verdiği görev neticisinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu'nun başında olarak, onun kurulumunu sağladım. Gençlerle birlikte tüm Türkiye'de girişimciliğin önünü açmak, yeni girişimciler kazandırabilmek için... Onlara, daima örnekler sundum. Bu açıdan baktığımızda da yeni girişimcilerin desteklenmesi, girişimcilerin önünün açılması ve girişimcilere destek olunması en önemli şiarlarımızdan bir tanesidir. Çünkü her yıl, mevcut işsizliğin yanı sıra 800 bin kişiye yakın kişi istihdama girmekte. Bunlar iş ve aş sağlayabilmek, daha müreffeh bir hayat sürmelerini sağlayabilmek, girişimcilerimizi çoğaltmakla geçer.

'BEDENİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN İNSANLARA ÇAMUR ATMAK FEVKALADE YANLIŞTIR'

Bu anlamda, girişimcilerimizi değil karalamak, girişimcilerimize daima destek olmak gerekir. İnsanların birbirlerine bazı şeyleri olabiliyor. Ama bu çok fevkalade yanlıştır. Ve bunları bir yere bağlamak da çok yanlıştır. Hiçbir şekilde insanların bir meselesi varsa yüz yüze meselelerini çözmelerini gerektiğini düşürüyorum. Hele ki, iş yapan, iş yapmak için bütün elini taşın altına değil, bedenini taşın altına koyan insanlara çamur atmak ve yaralamak fevkalade yanlıştır.

'ELİNE KALEM ALAN NE YAZDIĞINA BAKMALIDIR'

Herkes eline kalem alıp, yazdığı kalemin ne yazdığına bir dönüp bakmalıdır. Yazdığı kaleme dönüp bakıp, yarın insanları töhmet altında bırakacak şeyleri yazmak hiç kimseye bir şey kazandırmadığı gibi toplum önünde daha da zor duruma sokar.

'BUNLARI TOPTAN ORTADAN KALDIRMAK DURUMUNDAYIZ'

Şunu da eklemek isterim. Ben 5-6 yıldır bütün sivil toplum örgütlerindeki görevlerimi bıraktım ve sadece iş dünyası, ailem ve özel yaşantımla ilgim var. Bu tür yazıları okumak beni fevkalade kırıyor ve üzüyor ve şevkimi kırıyor. Bunları toptan ortadan kaldırmak durumundayız. El birliği içerisinde. Çünkü Bursa çok önemli ve dinamik bir kent. Bursa'yı diğer şehirlerden geride bırakmamak için el birliği içerisinde müştereken çalışmalıyız."