Bursa
Çok Bulutlu
6.6°
enBursa Haber

'Para var, ama kime istenirse ona!..'

EKONOMİ , 04 Ağustos 2019 Pazar, 20:57

İstanbul-Bursa-İzmir otoyolu ile Türkiye'nin 10'uncu Şehir Hastanesi bugün Bursa'da düzenlenen törenle atıldı. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, iki açılışa farklı bir yorum getirdi.

'Para var, ama kime istenirse ona!..'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da düzenlenen törenle İstanbul-Bursa-İzmir otoyolu ile Türkiye'nin 10'uncu Şehir Hastanesini açtı.

Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılan otoyol ve yine aynı modelle yapılan hastanenin maliyetleri de törende açıklandı.

Buna göre, otoyolun maliyeti 11 milyar dolar... Bursa Şehir Hastanesi de 2 milyar 286 milyon lira...

Otoyol 22 yıl 2 ay, Şehir Hastanesi de 25 yıl boyunca özel sektör tarafından işletilecek ve daha sonra da kamuya devredilecek.

Bu rakamlardan yola çıkan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Milletimizin vergileriyle onun geçmediği köprü, uçmadığı havaalanı, yatmadığı hastane için yandaş 3-5 müteahhite bu yıl 9,5 milyar lira ödenecek, milyonları ilgilendiren (EYT) Emeklilikte Yaşa Takılanların Maliyeti ise 12 Milyar! Hep söylüyorum para var ancak kime istenirse ona!" dedi.

Erdursun, otoyol geçiş ücretlerini de "Bize okullarda vergi şöyle öğretildi. Vatandaş vergisini öder, ödenen vergiler de bize yol, okul, köprü, hastane olarak geri döner. Bugün İstanbul - İzmir otoyolu açılıyor... Otomobil ile GİDİŞ-GELİŞ! sadece yoldan geçiş ücreti 512,6TL! Bizim ödediğimiz vergiler nerede!" sözleriyle eleştirdi.