Bursa
Çok Bulutlu
18°

Özüpak'tan EYT'lilere 'CİMER' çağrısı!

GÜNCEL , 23 Ocak 2020 Perşembe, 13:19

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile EYT'lilere çağrıda bulundu.

Özüpak'tan EYT'lilere 'CİMER' çağrısı!

Özüpak, SGK'nın resmi sitesinde emekli maaşı hesaplama linkinin yılbaşından bu yana eksik hesap yaptığını dile getirerek bu konuyla alakalı Cumhurbaşkanı İletişim Merkezi'ne (CİMER) başvuru yapmalarını istedi.

Özüpak'ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde:

"Herkesin bu çalışma ile alın terine sahip çıkmasını istiyoruz.

ABO ile mağduriyet, ayrıca fazla çalışanın cezalandırıldığı bir maaş hesap sistemiyle kuşa dönen maaşlarımıza, yansımayan zam oranı ile yeni bir mağduriyet mi yaşatacaklar?

#AÇIKLAMABEKLİYORUZ.

Arkadaşlar; bildiğiniz gibi SGK'nın resmi internet sitesinin emekli maaşı hesaplama linki, bu yılbaşından beri eksik yüzde ile hesaplamada. Perşembe gününden başlayarak, pazar gününe kadar aşağıda vereceğimiz linke;

https://www.cimer.gov.tr/

veya 150 numaralı telefonu arayarak

SGK'nın Resmi İnternet sayfası, Emekli Maaşı Hesaplama Oranları her yıl Emekli maaşına gelen zam oranı kadarken, bu yıl emeklilere %6.5 zam gelmişken, kişisel maaş hesaplama sistemine bu oran %2.8 olarak yansıtılmıştır. Bu oran hatalı bir oran mıdır? Eğer hatalı bir oransa, ne zaman düzeltilecektir?

diye şikayetimizi belirtelim lütfen. Özellikle yukarıda belirtilen https://www.cimer.gov.tr/ linki üzerinden bu başvuruyu yapacak olursanız, size yazılı olarak dönmek zorundalar.

Kendi haklarımızı arama noktasında bu etkinliğe katılıp, yorum kısmında belirtelim. Telefon ile arayanlar mutlaka başvurularını kayıt altına alsınlar. Hakaret ve küfür içermeyen ifadeler kullanınız lütfen.