Bursa
Parçalı Bulutlu

Özüpak'tan 'emeklilikte reform' tepkisi

GÜNCEL , 22 Ocak 2020 Çarşamba, 10:19

EYTSYDD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın emeklilikte 'reform' açıklamasına tepki gösterdi.

Özüpak'tan 'emeklilikte reform' tepkisi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın '2019 Değerlendirme Toplantısı'nda söylediği "2020 emeklilik sisteminde ciddi bir reform yapma zamanı. 2023'e doğru hedef bu. Tüm emeklilik sistemini, dünyada en başarılı gerçekleşen örneklerle bir çalışma yaparak gerçekleştireceğiz. İhtiyaçtan öte bir zaruriyet. kimsenin mutlu olmadığı bir sitemden tüm paydaşların mutlu olduğu bir sisteme geçmeliyiz" sözlerine EYT'lilerden tepki geldi.

EYTSYD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, Albayrak'ın açıklamalarına tepki göstererek; sistemin reform yerine eski haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

Özüpak, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Önce birer birer haklarımızı elimizden alıyorlar,

Sonra;

Emeklilik sisteminde ciddi bir reform yapma zamanı diyorlar.

Bir de bunu lütufmuş gibi sunuyorlar.

Siz bu halkı, bu kitleyi ekonomik, sosyal ve psikolojık sorunları ile baş başa bıraktınız, bırakmaya da devam ediyorsunuz.

Sanmayın ki bu halk;
GÖRMEYEN ! DUYMAYAN ! KONUŞMAYAN !

Davası Ekmek, geçim olan ;

EYT ailesi en olgun, en bilinçli topluluk olarak haklı mücadelesinde; NE YAPILANI UNUTACAK, NE SÖYLENENİ UNUTACAK, NE DE UNUTTURACAKTIR.

Vergisini veren,prim ve yılları ile istenilenden fazla memleketine katma değer sağlayan BİZLERİZ,

SİZLERİN HER REFORM dediğiniz cümlelerinizden çıkardığımız sonuç EYT'dir, ABO'dur, Kıdem tazmınatına el uzatmaktır, BEStir, hukuksuzluk, adaletsizliktir. Kısaca İŞÇİNİN EMEKÇİNİN alın terinin GASPIDIR,

BİZE MAĞDURİYET YARATACAK REFORMLARINIZ LAZIM DEĞİL, VAR OLANI ESKİ HALİNE GETİRİN YETER.

VAZ-GEÇ-ME-YE-CE-ĞİZ!!!"