Bursa
Çok Bulutlu
6.8°
enBursa Haber

Özüpak: Maalesef Cumhurbaşkanı'nın danışmanları...

GÜNCEL , 04 Ağustos 2019 Pazar, 21:10

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak'tan çarpıcı açıklamalar geldi.

Özüpak: Maalesef Cumhurbaşkanı'nın danışmanları...

Gebze ve İzmit'te EYT'lilerle buluşan EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak'ın açıklamarı şöyle:

'SİYASİ PARTİMİZ YOk'

"17 ilde uzanmış durumdayız. Tüm Türkiye'ye uzandığımızı düşünün. Biz yayıldıkça EYT de çözülecektir. Kıdem tazminatına da el uzatılamayacaktır. Bizim siyasi bir partimiz yok. Bize her türlü yakıştırmayı yapıyorlar. Sizler olmadığınız sürece bizler hiçbir şeyiz. Ne kadar bu yapıyı yaygınlaştırırsak, bilmeyenlere ulaşabilirsek o kadar güçlüyüz. Ümidimizi hiç yitirmedik, yitirmeyeceğiz de. Emekli olmalarına rağmen hala bizim yanımızda olan insanlar var."

'DANIŞMANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRİYOR'

"Bizlerin de yorulduğu anlar oldu. Ama yüreğimizde hep bu davanın umudunu taşıyoruz. Sizin gibi insanlarla yol almak için bizim için gurur... Cumhurbaşkanı'nın bizden haberi var ama maalesef tüm danışmanları yanlış yönlendirme yapıyor. Muhalefet bizi hep destekliyor ama biz bütünlüğümüzle bu davanın sonucunu getireceğiz. Federasyonlaşma noktasında yayıldıkça bir dernek yeterli kalmıyor."

'DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR'

"Her yere yetişemiyoruz. Federasyon olarak daha fazla kitleye ulaşmaya hedefliyoruz. Sonuç alana kadar davamızın peşinde olacağız. Daha çok işimiz var. Bireysel anlamda hiçbir şeyiz. Hiçbir şeyden korkmayın. Üyeliklerinizi yapın ki federasyonlaşma sürecimiz hızlansın. Bugün kadın arkadaşlarımızı aramızda gördükçe daha fazla ümitleniyorum ve gururlanıyorum."

(bugünkocaeli)