Bursa
Parçalı Bulutlu
26.7°

Özüpak: EYT için kurulacak masanın bir ucunda olmak istiyoruz

GÜNCEL , 14 Ekim 2019 Pazartesi, 11:24

EYTSYDD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, Fox TV'ye konuştu, Bakanların açıklamalarını önemsemediklerini tekrarladı, kurulacak masanın bir ucunda olmak istediklerini söyledi.

Özüpak: EYT için  kurulacak masanın bir ucunda olmak istiyoruz

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, Fox TV Ana Haber'e konuk oldu.

Özüpak, Bakanlar Zehra Zümrüt Selçuk ve Berat Albayrak'ın EYT'lilerin moralini bozacak açıklamalarını değerlendirdi, her iki bakanın açıklamasını da önemsemediklerini belirtti.

Özüpak, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Sayın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Sayın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarını biz önemsemiyoruz. Muhatabımız Cumhurbaşkanı. Biz sadece Cumhurbaşkanı'ndan ya da Vedat Bilgin Bey'den gelecek açıklamayı önemseyeceğiz. Bunun beklentisi içindeyiz. Umudumuz var, devam edecek. Hepsinin örnekleriyle detayına kadar biz bilgilendirmeyi yaptık ama eğer bir sonuca bağlanacaksa da o masanın bir ucunda olmak istiyoruz çünkü tekrarından bir mağduriyet yaşatılmasın istiyoruz."

TALİMAT VERDİ

Yıllardır ellerinden alınan haklarını geri almak için mücadele veren, bu süreçte kah türemiş olan, kah boş iş denilen, kah üzerinde algılar oluşturulmak istenen EYT'liler yılmadı, güçlerini son çare sandıkta göstererek seçim sonuçlarına doğrudan etki etti. Buna rağmen EYT'yi görmezden gelenler bir süre sonra bu çığlığa ses vermek durumunda kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Vedat Bilgin'e talimat verdi, komisyon kurulmasını ve EYT konusunda rapor hazırlamasını istedi. Bu heyecan yarattı EYT cephesinde. Umutlar tekrar yeşerdi, lakin hal böyleyken Berat Albayrak'ın "Gündemimizde yok", Zehra Zümrüt Sevinç'in "Popülist yaklaşmıyoruz" açıklamaları, kafaları karıştırdı. Gönül Boran Özüpak, bu açıklamaları önemsemediklerini belirterek EYT'lilerin dikkatini tamamen Cumhurbaşkanı üzerine çevirdi.