Bursa
Açık
27.1°

Özüpak: Bir gecede çıktı, bir gecede düzeltilebilir

GÜNCEL , 13 Eylül 2019 Cuma, 19:31

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT'lilerin elle tutulur, gözle görülür bir sonuç beklediğini belirterek, "Bir gecede çıktığı gibi bir gecede düzeltilebilir" açıklaması yaptı.

Özüpak: Bir gecede çıktı, bir gecede düzeltilebilir

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, Show TV ve Kanal D televizyonlarına mülakat verdi.

Show TV'ye Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin ile yaptıkları görüşmeye ilişkin bilgi veren Özüpak, "Sayın Bilgin, 'Sizi dinlediğimiz iyi oldu' dediler. Oluşturacakları bir komisyon bizlerle ilgili bir rapor hazırlayıp Cumhurbaşkanımıza sunacaklar. Elbette biz elle tutulur, gözle görülür bir sonuç bekliyoruz" dedi.

Özüpak, Kanal D'ye yaptığı açıklamada da EYT'lilerin devlete yük olmadığını belirterek, "Kendimizi bir yük olarak görmüyoruz. Yıllardır hizmet edenleriz, alınteri dökenleriz. Umuyoruz kşi bu rapor sonunda haklılığımız görülecek ve haklarımız iade edilecektir." diye konuştu.

Özüpak, "Bu yasa bir gecede çıktı 8 Eylül 1999'da. Bize kalsa bugün itibariyle yine bir gecede düzeltilebilecek bir yasa. Çok uzun süremeyeceğine inanıyoruz." ifadelerini kullandı.