Bursa
Çok Bulutlu
19.2°

Özüpak: 50 yaşına gelmiş insana öl mü diyeceksiniz?

GÜNCEL , 09 Eylül 2020 Çarşamba, 00:24

EYT Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, katılmış olduğu canlı yayında EYT'deki son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özüpak, "50 yaşına gelmiş insana öl mü diyeceksiniz? Ne emekli ediyorsunuz ne de bir iş verip iş sahibi yapıyorsunuz." dedi.

Özüpak: 50 yaşına gelmiş insana öl mü diyeceksiniz?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, canlı yayında değerlendirmelerde bulundu.

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, "50 yaşa merdiven dayamış insanlarız. Özel sektöre gidiyorsunuz, "Yaşlısın" diyor. Devlete gidiyoruz, "Bu bizim hakkımızdır, hakkımızı verin" diyoruz, "Hayır sen daha gençsin" diyor. 50 yaşına gelmiş insana öl mü diyeceksiniz? Ne emekli ediyorsunuz ne de bir iş verip iş sahibi yapıyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın bu anlamda bizlere bir çözüm üretmesini canı gönülden bekliyoruz." dedi.

Açıklamalarına devam eden Özüpak, "Zannetmesinler ki EYT geri planda kaldı. EYT bugün Türkiye'nin en büyük sorunu. EYT bugün her evde var olan sorun. Bugün itibariyle 21. yılı doldurduk, 22'yi de tamamlamak istemiyoruz. Vefat eden, canına kıyan arkadaşlarımızın varlığı her gün kulağımıza geliyor." ifadesini kullandı.

Özüpak, "Bizim kitlemiz her partiye gönül veren insanlardan oluşuyor ama artık gördüler biliyorlar." Önce partim değil, önce emeğimin karşılığı" demeye başladılar. Bize çözüm üretenlerle yol alacağız. Bunu büyükşehirlerde yerel seçimlerde de gösterdik." şeklinde konuştu.