Bursa
Açık
11.4°

Öztrak: FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız

GÜNCEL , 16 Nisan 2019 Salı, 18:53

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti'nin seçim yenileme talebiyle ilgili açıklama yaptı. Öztrak, "Ciddi bir kumpasla, FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız." dedi.

Öztrak: FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları:

"Önce AA'nın eliyle seçimleri çalmak istediler, şimdi masa başında bu seçimleri nasıl çalarız girişimi içerisindeler. İstanbullunun verdiği yetkiyi kapıp kaçabilir miyiz diyorlar. Sayın Yavuz öyle şeyler söyledi ki ciddi bir algı operasyonunun başladığı ortaya çıktı."

'GÖZLEMCİLERİNİZ YOK MUYDU?'

"Adalet Kalkınma Partisi'nin elinde bizdeki ıslak imzalı tutanaklardan farklı tutanaklar mı var? Oy kullanamayacak olanlarla ilgili usülsüzlüklerden bahsediliyor. Kullanılan oyun seçmen sayısını tutmadığını söylüyorlar. Başka illerden görevden gelenler nedeniyle böyle olmuş olabilir. Sandık kurullarındaki memurlarla ilgili bazı iddialar var deniyor. Bu sandıklarda sizin gözlemcileriniz yok muydu? Bu memurları mülki amir belirliyor. Seçim kurulları da kurayla yerleştiriyor."

'CİDDİ BİR KUMPAS'

"Biz hiçbir partinin sandık başında muktedir olmayacağı gücümüz var diyordu. Ne oldu bu güç? Niye sandık başında hakim olamadılar? Sonra da üç tane bavulla YSK'dan içeri giriyorlar. Balyoz'la ilgili kumpas sadece bir bavul. Ciddi bir kumpasla karşı karşıyayız. FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız."

'ORTAYA KARIŞIK DİLEKÇE'

"Öyle bir itiraz dilekçesi hazırlanmış ki ortaya karışık bir dilekçe. Bir sürü gerekçe var, biri olmazsa diğeri. Acaba bir şekilde iptal ettirebilir miyiz diye bir çaba içerisine girmişler. Şunu açıkça ifade edeyim; bu suistimale dur diyecek olan, milletin verdiği hakkı sahibine teslim edecek olan Yüksek Seçim Kurulu'dur."

'KARAR ŞİMDİDEN BELLİ'

"Tekrar ediyorum; İstanbul'un seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu'dur. YSK, 2014'te Ankara için yaptığımız itirazı reddetmişti. Bugün yapılan itiraz ona göre çok daha hafif. Buna göre YSK'nın vereceği karar aslında şimdiden bellidir. Büyükçekmece'de hem devletin polisine hem de Büyükçekmece halkına lüzumsuz yere eziyet edilmiştir."