Bursa
Açık
30.3°

Özlem Yıldız Bursa'da yanıt verdi: Photoshop yapmıyorum, rötuş yapıyorum

MAGAZİN , 19 Temmuz 2020 Pazar, 18:53

Güzellik sektöründe 8. Yılına giren Gülsemin Bayraktar, İstanbul da şubeleri olan Leyla Tonya ile işbirliği yaparak markanın İnegöl şubesini hizmete açtı. Açılış kurdelesini İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ünlü sunucu Özlem Yıldız, Leyla Tonya ve Gülsemin Bayraktar gerçekleştirdi. Açılışın onur konuğu oyuncu ve sunucu Özlem Yıldız, açılış öncesi enbursa.com mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Özlem Yıldız Bursa'da yanıt verdi: Photoshop yapmıyorum, rötuş yapıyorum

Güzellik sektöründe 8. Yılına giren Gülsemin Bayraktar, İstanbul da şubeleri olan Leyla Tonya ile işbirliği yaparak markanın İnegöl şubesini hizmete açtı. Açılış kurdelesini İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ünlü sunucu Özlem Yıldız, Leyla Tonya ve Gülsemin Bayraktar gerçekleştirdi. Açılışın onur konuğu oyuncu ve sunucu Özlem Yıldız, açılış öncesi enbursa.com mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Leyla Tonya. Özlem Yıldız. Gülsemin Bayraktar

LEYLA TONYA GÜZELLİK MERKEZİ AÇILIŞINDAN DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İşte röportajın detayları...

Özlem Yıldız, enbursa.com magazin muhabiri Muharrem Vurucular'ın sorularını yanıtladı.

HİÇ BİR ZAMAN ÜMİDİMİ KAYBETMEDİM

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 virüsü sebebiyle karantinada kaldığımız süreci hatırlattığımız ünlü sunucu Özlem Yıldız; '3 ay 3 yıl gibi yoğun geçti. Hiç alışık olmadığımız, sonunun nereye gittiğini bilmediğimiz zorlu bir süreçten geçtik hepimiz. Ben hiçbir zaman ümidimi kaybetmedim. Tekrar işimin başına döneceğim günlerin enerjisiyle onu kendime olumlu çevirmeye çalıştım. Bol bol kitap okudum, kendime baktım, daha çok içe döndüm. Çok arkadaşımdan hayata küstüm diye duyunca hiçbir zaman motivasyonumu düşürmedim. En başta 13 yaşında oğlum var. O'na daha güçlü gözükmek zorundayım. Kendim bunu anlayabilecek yaştayım ama o daha çok küçük. Evde 3 aylık süre içerisinde o yaşta bir çocuğu oyalamak, onu sıkılmadan zaman geçirmesini sağlamak kolay olmadı benim adıma. Eğitim süreci de zorluydu bilgisayar ortamında yaptılar. Sonunda herkes mutlu.' Dedi.

ANNEMLE BABAMLA SARILMAYALI UZUN ZAMAN OLDU

Pandemi sürecinin ardından ne kadar normalleştiğimizi sorduğumuz Yıldız; 'Ben başak burcuyum. Hayatım boyunca titizim, düzenliyim, tertipliyim. Ama şimdi ekstra titiz oldum. Ne kadar vaka sayıları azalmaya başlasa da hepimizin dikkat etmesi gereken süreçten geçiyoruz. Annemle babamla sarılmayalı uzun zaman oldu. Onların sağlığını düşündüğüm için kendimden ziyade onları düşünerek hareket ettim. Bu şekilde her şeye dikkat edersek inşallah 2. Dalga olmadan bu süreci tamamen atlatmayı umuyorum' dedi.

İÇİME DOĞMUŞ

Geçtiğimiz aylarda 'öpüşmeyi bıraktım' açıklamasını hatırlattığımı güzel sunucu' Karantina yoktu grip vardı' diyerek sözlerine ' Ben onu en başta söyledim ama o zamanlar virüs yoktu. Karantina yoktu grip salgını vardı. İçime doğmuş demek ki. Ben çok önceden bıraktım. Ama biz Türk halkı olarak çok sıcakkanlıyız. Birini gördüğümüzde 'ah canım benim' diyerek sarılıyoruz. Onu yapmayınca soğukkanlı bir imaj var. Bende içi dışı biriyim. İnsanlara dokunarak, öperek seven biriyim. Annemde beni öyle büyüttü. Şimdi elimizde değil. Hem bizim hem karşımızdakinin sağlığı için dikkat edeceğiz.' Dedi.

AYRILSAKTA MUTLUYUZ

Geçtiğimiz gün 'yıllar sonra eski eşiyle poz verdi' haberlerinin ardından ' Yeniden barıştılar mı?' soruları gündemi gelmişti. Güzel sunucu Özlem Yıldız; ' Aslında biraz fazla mı iyiyiz diye düşünmüyor değilim. Bununda belli bir şeyi olmalı. Sadece evlerimiz ayrı. Görüşmemizde bir sakınca yok. Mahkeme kararı var Cuma günü Demir babasına gidecek diye ama bizde Salı Çarşamba babası görmek istiyorsa göremez diye bir durum söz konusu değil. O ne kadar çok vakit geçirirse ben daha çok mutlu olurum. Evleneceklere çocuk sahibi olacaklara hep şunu söylerim. Sevginiz bitebilir, birbirinize olan saygınızı hiçbir zaman kaybetmeyin. Ortada bir çocuk varsa artık siz ömrünüzün sonuna kadar akraba kalıyorsunuz o kişiyle. Yani öyle görmek istemiyim diye bir şey yok. Yapmak istediğiniz şey karşınızdakine değil aslında kötülüğü çocuğunuza yapıyorsunuz. Ben oğlumu aile sevgisinden eksik etmeden büyütmek için elimden gelen bütün çabayı gösteriyorum. Babası da öyle. Biz birbirimize saygıyı kaybetmeden ayrılmaya karar verdik. O yüzden ortak paydada buluşabiliyoruz. Birlikte tatile gidebiliyoruz, Demir'i mutlu etmek adına. Çokta keyifli vakit geçiyorum Sinan'la. Sinan benim hayatımdaki hem akrabam hem de en sevdiğim arkadaşım diye görüyorum. Onun içinde ben öyleyim bunu biliyorum. Birimize bir şey olsa ilk onu ararım, o da beni arar, ömür boyu bu değişmeyecek bir şey. İkimizinde tek istediği çocuğumuzun mutlu görmek.' Dedi.

ZAMANIN KIYMETİNİ BİLİYORUZ

Didişen bir aile ortamı yok. Hala aynı evde yaşayan, aynı soyadı taşıyan bir aile gibi gözüküyoruz. Ama olması gereken bir şey. Zaten Demir annesi babasıyla sayılı zamanda tatil yapabiliyor. O dönemde de gergin bir ortamı yaratmanın anlamı yok. Güzel keyifli vakit geçirip olduğumuz zamanın kıymetini biliyoruz. Onu mutlu görünce bizde mutlu oluyoruz. Yakın zamanda gittik tatile. Oğlumun babasına sarılıp bana sarıldığında çok mutluyum canlarım dediği zaman ben dünyanın en mutlu insanıyım.

PHOTOSHOP YAPMIYORUZ. RÖTUŞ YAPIYORUM

Sosyal Medya'yı aktif kullanan ünlülerden biri olan Özlem Yıldız'a sürekli photoshop konusunda gündem olmasını hatırlattık. 'Yapmayan mı var?' diyerek sözlerine ; ' Dünyadaki bütün pop starlar modeller fotoğrafları photoshoplu. Photoshop dediğin sadece inceltmek değil. Binlerce filtre efekt var. İlla zayıflatmak diye anlaşılmasın . Herkes bir şekilde fotoğraf koyarken olduğu gibi aslını koymuyor şimdi. Geç bunu. Bunu herkes yapıyor. Bazen abartıyorsun. 42 beden birinin 34 beden koyması kadar anlamsız bir şey yok. Bazı yerlerde kambur çıkmışım, göbeğim şiş çıkmış, bunu rötuşluyoruz.' Dedi. Yakın Dostu Demet Akalın'a yaptığı rötuş ile gündeme düşen Yıldız; ' Sus bir kere Demet'e yaptım Demet'in kızın elini değişik yapmışım, karanlıkta gözümden kaçmış. Dikkat ediyorum. Oluyor arada öyle şeyler.' Dedi.

TELEVİZYON PROGRAMI YAKINDA

Şimdi şöyle 2-3 ay gibi karantina sürecinde işimizden uzak bir dönem geçirdik. Normalde benim bu dönemler sadece tatil ağırlıklı geçirdiğim dönemlerdi. Bodruma bir giderim bir daha dönmem. Ama bu dönem öyle bir dönemki işimi çok özledim. Benim için önce iş sonra tatil gelir. Zaten 3 ay tatil yaptığımız dinlendiğimiz için ikisi bir arada olacak. Yakında tv programı başlıyor. Yoğun bir döneme gireceğim. Yarından sonra oğlumla birlikte Bodrum'a gideceğim. Sabah gidip akşam döneceğim tekrar işler oldukça. Okullar erken açılacak. O sebeple bu dönemi orada geçirmeye karar verdik.' Diyerek ekranlara yeniden döndüğünü dile getirdi.