Bursa
Açık
24.8°

Özde değil sözde 'Reisçi!..'

BURSA , 25 Haziran 2020 Perşembe, 10:14

FETÖ elebaşına Hoca ve Hoca Efendi şeklindeki hitapları mahkeme zabıtlarına giren Nezir Asaroğlu, AK Parti'den ihraç edildikten sonra kendisini "Reisçi" diye lanse etti. Ancak Asaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılığı da tartışma konusu.

Özde değil sözde 'Reisçi!..'

Sözde paralel avcısı Nezir Asaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili kimi mesajları da tartışma konusu oldu.

Asaroğlu, FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da yargılandığı dava için attığı mesajlarda Erdoğan için kullandığı tabir dikkat çekiyor.

Asaroğlu, Erdoğan'ın adının üniversiteye verilmesine de karşı çıkıyor.

Asaroğlu'nun 17/25 Aralık yargı darbesinden birkaç ay sonra attığı bir tweet'te de yine Erdoğan'a yönelik ifadeleri dikkat çekiyor.

Asaroğlu'nun o dönem gündem olan "ananas" haberleriyle ilgili yorumu da şöyle:

25 Mayıs 2014 tarihli mesaj da yine Cumhurbaşkanına yönelik ifadeler dikkat çekiyor!

Asaroğlu'nun sosyal medyada beğeni attığı bazı tweet'ler de ilginç.

Asaroğlu'nun yine 2014'te beğendiği bir başka tweet de FETÖ tarafından Meclis'e sokulduğu iddia edilen eski milletvekili İdris Bal'a ait.

Asaroğlu, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olma şansı kalmadığını iddia ettiği mesajını beğeniyor

Peki İdris Bal kimdir?

2011 genel seçimlerinde Kütahya Milletvekili olarak Meclis'e giren Bal, 17/25 Aralık yargı darbesinin ardından 30 Aralık 2013 tarihinde AK Parti'den istifa etti. Bal'ın 17/25 Aralık sonrası FETÖ'nün talimatıyla istifa ettiği darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasının gerekçeli kararında da yer aldı. 4 Kasım 2014 tarihinde Demokratik Gelişim Partisini kuran Bal, 30 Mart 2015 tarihinde kendi kurduğu partiden de istifa etmişti.