Bursa
Çok Bulutlu
23.6°

Ozan Dolunay ekranlara dönüyor

MAGAZİN , 13 Ağustos 2020 Perşembe, 17:48

Televizyon ekranlarında ilk kez Tatlı Küçük Yalancılar dizisiyle izlediğimiz Ozan Dolunay, Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan İyi Günde Kötü Günde dizisinde Elçin Sangu ve Yasemin Allen ile başrölü paylaşacak. Makina mühendisliğinden oyunculuğa uzanan hikayesiyle Ozan Dolunay hakkında merak edilenler...

Ozan Dolunay  ekranlara dönüyor

Star'da yayınlanacak olan yeni dizi İyi Günde Kötü Günde' çok yakında seyircisi ile buluşacak. Elçin Sangu ve Yasemin Allen'in de yer aldığı İyi Günde Kötü Günde dizisinin oyuncularından Ozan Dolunay kimdir?

1990 yılında Ankara'da dünyaya gelen Ozan Dolunay 7 yaşında babasının işleri dolayısıyla Ankara'dan taşınıp İstanbul, Sakarya ve Amerika'da yaşamış. Enka Lisesi ve Cleveland Highs High School'dan mezun olan Dolunay, Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okurken bir yandan da özel bir oyunculuk atölyesinde İpek Bilgin, Bahar Kerimoğlu gibi isimlerden oyunculuk eğitimi aldı. 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile oyunculuk kariyerine adım atan oyuncunun ilk tiyatro oyununda Afife adaylığı gelmiş.Zalim İstanbul dizisinde Cenk karakterine hayat veren oyuncu1.79 metre boyunda, 76 kilo ve Kova burcu.

Ozan Dolunay'ın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 - Zalim İstanbul (Cenk) (TV Dizisi)

2018- Darısı Başımıza (Ozan) (TV Dizisi)

2017 - Lise Devriyesi (Yiğit) (TV Dizisi)

2016 - Yüksek Sosyete (Mert) (TV Dizisi)


2016 - Oyunbozan (Rüzgar) (TV Dizisi)

2015 - Tatlı Küçük Yalancılar (Barış) (TV Dizisi)