Bursa
Çok Bulutlu
14.9°

Oyun sokakta güzel

YAŞAM , 20 Nisan 2019 Cumartesi, 13:10

Bursa Kent Müzesi tarafından geleneksel hale getirilen 13. Sokak Oyunları Şenliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde 26 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek.

Oyun sokakta güzel

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bursa Kent Müzesi'nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan 'Sokak Oyunları Şenliği'nin 13.'sü 26 Nisan Cuma günü Tarihi Pınarbaşı Parkı'nda yapılacak.

Geçmişin unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının öğretilerek yeniden canlandırılmasının amaçlandığı şenlikte yüzlerce çocuk, önceki nesillerin eğitici, bir o kadar da mücadeleci oyun dünyası ile buluşacak. Geleneksel olarak düzenlenen 'Sokak Oyunları Şenliği' bu yıl da çok renkli ve coşkulu anlara sahne olacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilecek şenliğe, Türkiye'nin 5 farklı şehrinden yüzlerce çocuk katılacak. 'Sokak Oyunları Şenliği' ne şehir dışından katılacak çocuklar, özellikle dezavantajlı okullardan seçildi. Eskişehir Alpu, Zonguldak Kozlu, Edirne Keşan, Muğla Milas ve Konya'nın Bozkır ilçesinden şenliğe katılacak çocuklar, 3 gün boyunca Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri olarak Bursalı çocuklarla buluşacak, kentin kültürel ve tarihi yerlerini tanıma fırsatı bulacak. Şenliğe Bursa'dan ise Mithat Paşa İlkokulu, Mudanya Mütareke İlkokulu, Şehit Bülent Aslan İlkokulu ve Yaylacık Köyü İlkokulu öğrencileri de katılacak.

Şenlik, 26 Nisan 2019 Cuma günü Saat 10.30'da Saltanat Kapı önünden çocukların renkli korteji ile başlayacak. Bursa Kız Lisesi Bando Takımı'nın eşlik edeceği kortejde çocuklar, dünyayı oyunla yorumlayan dövizleriyle şenlik alanına yürüyecek.

MHP lideri geleneği bozmadı
MHP lideri geleneği bozmadı
Bakan Akar bahriyelilerle bayramlaştı
Bakan Akar bahriyelilerle bayramlaştı
Volkswagen'e bir darbe daha
Volkswagen'e bir darbe daha
Hong Kong'da Çin protestosu
Hong Kong'da Çin protestosu