Bursa
Çok Bulutlu
23.3°

Osmangazi Meydanı'nda inşaat bu yaz başlıyor

EN İYİ YAPILAR , 06 Şubat 2018 Salı, 17:09

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni kent meydanı projesinde ilk kazmanın bu yaz vurulacağını açıkladı.

Osmangazi Meydanı'nda inşaat bu yaz başlıyor

AK Parti Bursa milletvekilleri Efkan Ala, İsmail Aydın ve Zekeriya Birkan, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti.

Konuklarına Osmangazi Meydanı projesine ilişkin bilgi veren Dündar, "Osmangazi Meydanı, sadece Osmangazi'nin değil Bursa'nın bir projesi. Bugüne kadar bölgedeki kamulaştırmalar için 120 milyon TL kaynak kullandık. Proje son aşamaya geldi. İnşallah bu yaz ilk kazmayı vurarak bu dev projenin inşaatına başlamış olacağız. Burası eskimiş ve çöküntü halini almış bir bölgeydi. Kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını yaparak, bölgedeki olumsuz görüntüyü ortaya kaldırdık. Şehir, merkezden yenilenmeye başladığında geniş alanlara yayılır. Osmangazi Meydanı da böyle bir çalışma. Burada ortaya çıkacak modern meydan, bölgenin dönüşümüne katkı sağlayacak. Bu proje aslında şehrin tüm merkezini hedef alan, yukarıda valilik binası ile aşağıda Santral Garaj Mahallesi'ne kadar uzanan bir proje olacak. Belediye binasının önünde kalan alanı ilk etap olarak düşünüyoruz. Bu etapla birlikte bölge Bursa'nın tarihine ve büyüklüğüne yakışır modern bir merkez haline gelecek" dedi.

Soğanlı Ketsel Dönüşüm projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Türkiye'de zemin +5 katın uygulandığı tek proje olduğuna vurgu yapan Dündar, "Bu projemizi başarılı bir biçimde bitirdik. Yer teslimleri yapıldı. Şuan vatandaşlarımız evlerine taşınıyor. Hedefimiz bundan sonraki süreçte dönüşümün özel sektör eliyle Çelebi Mehmet Bulvarı üzerinden ileriye doğru götürülmesi. Bizlerin başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları kentteki çarpık ve plansız yapılaşmanın da önüne geçiyor. Osmangazi Belediyesi birçok konuda öncü bir belediye. Projelerimiz Türkiye'deki birçok belediye tarafından örnek alınıyor. Yaptığımız çalışmaların Bursa'ya önemli değerler kattığını görüyoruz. Bu sorumluluk çerçevesinde çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda sizlerin bizlere verdiği destek çok önemli. Desteğinizi esirgemeyip her zaman yanımızda olduğunuz için de sizlere çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.