Bursa
Açık
30.3°

Osmangazi Kent Konseyi'nden anlamlı gezi

BURSA , 03 Temmuz 2020 Cuma, 13:54

Osmangazi Kent Konseyi bir sosyal farkındalık projesini daha hayata geçirdi. Dört aydır koronavirüs dolayısı ile evlerinden çıkmayan engelli gençler ve aileleri için kültür gezisi düzenlendi.

Osmangazi Kent Konseyi'nden anlamlı gezi

Osmangazi Kent Konseyi bir sosyal farkındalık projesini daha hayata geçirdi. Dört aydır koronavirüs sebebiyle evlerinden çıkmayan engelli gençler ve aileleri için kültür gezisi düzenlendi.

Osmangazi Kent Konseyi Başkanı Erol Bodur, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Engelliler Meclisimizle beraber, dört aydır evlerinde kalarak koronavirüs mücadelesine destek olan özel gençlerimiz ile ailelerine " Şehrini Gezmek İçin Engel Yok!" çağrısı yaptık. Davetimize icabet ettiler.Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarını en hassas şekilde uygulayarak, dünyanın en güzel köylerinden biri " Gölyazı Kültür Gezisi" nin ilkini gerçekleştirdik. Ağlayan Çınarı, tarihi eserleri, kale kalıntılarını ve balık mezatını gezdik. 3 adet saltanat kayığı ile nilüfer çiçekleri arasında heyecanlı bir tekne turu yaptık. Gezimizi öğle yemeği ile taçlandırdık. Çalışmalarımızı her zaman olduğu gibi destekleyerek yanımızda olan Osmangazi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Dündar'a, tüm ekip arkadaşlarıyla birlikte bizleri geziye uğurlayan Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil'e, yürütme kurulu üyemiz Özkan Boz'a, Engelliler Meclisi Başkanımız Şaziye Uysal'a, Genel Sekreterimiz Mehmet Özkul'a değerli gençlerimiz ve ailelerine, ikram edenlere, kaptanımız Ahmet Bey'e ve rehberimiz Hatice Şen'e teşekkür ederim. Gönüllere bir sevgi, bir mutluluk verebildiysek ne mutlu" ifadelerini kullandı.