Bursa
Açık
6.8°
enBursa Haber

Osmangazi'den büyük başarı

SPOR , 01 Şubat 2018 Perşembe, 14:37

Osmangazi Belediyespor Kulübü Sutopu Takımı, İstanbul'da gerçekleştirilen U17 Erkekler Eleme Grubu Müsabakaları'nda aldıkları derecelerle play-off oynamaya hak kazandı.

Osmangazi'den büyük başarı

Türkiye Sutopu Federasyonu'nun 2018 yılı faaliyet programında yer alan U17 Erkekler Eleme Grubu Müsabakaları, İstanbul Beylikdüzü Spor Kompleksi'nde düzenlendi. Müsabakalarda toplam 16 kulüp yer aldı. 4 grup olarak düzenlenen Eleme Grubu Müsabakaları'nda her grupta 4 takım yer aldı. İki gün süren müsabakalarda takımlar play-off oynamak için kulaç attı.

Müsabakaların ilk gününde İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü ile karşılaşan Osmangazi Belediyespor, rakibini 13-1'lik skorla, ikinci gününde ise ODTÜ Sutopu Kulübü'nü 9-0 mağlup ederek play-off vizesini aldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Osmangazi Belediyesi olarak spora ve sporcuya verdiğimiz desteğin ve yaptığımız yatırımların karşılığını gelen başarılarla alıyoruz. Elde ettiği derecelerle Bursa'yı en iyi şekilde temsil etmeyi başaran sutopu takımımızın sporcu ve antrenörlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum'' dedi.