Bursa
Az Bulutlu
27.7°

Osmangazi'de çocuklar virüsle değişen yaşamlarını resmedecek

BURSA , 25 Haziran 2020 Perşembe, 11:45

Osmangazi Belediyesi, pandemi sürecinde evlerinde kalan öğrencilerin, evlerinde nitelikli vakit geçirmelerini sağlamak adına düzenlediği resim yarışmasının başvuru tarihini 1 Temmuz 2020 Çarşamba gününe kadar uzattı. İlk ve ortaokul düzeyindeki çocukların katılabileceği yarışmada, dereceye girenlere sürpriz hediyeler verilecek.

Osmangazi'de çocuklar virüsle değişen yaşamlarını resmedecek

Korona virüs, maalesef ki tüm dünya insanlarının hayatlarında bir takım değişikliklere neden oldu. Bu değişikliklerden belki de en çok etkilenen çocuklar oldu. Bu süreçte okullarına gidemeyen, dışarıya çıkamayan ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten mahrum kalan çocukların korona virüsle mücadele günlerindeki yaşantılarına bir nebze de olsa renk katmak isteyen Osmangazi Belediyesi, çocuklara özel resim yarışması düzenledi. 'Sanat da Eğlence de Eve Sığar' temasıyla başlatılan resim yarışmanın konusu ise 'Korona virüs ile Değişen Yaşam' olarak belirlendi. İlk ve ortaokul düzeyindeki öğrenciler, korona virüs nedeniyle hayatlarında ve çevrelerinde ne gibi değişiklikler meydana geldiğini, resmederek, yarışmaya katılabilecekler.

23 Nisan 2020 tarihinde başlayan yarışmanın son katılım tarihi 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 17.00'a kadar uzatıldı. Yarışmaya gönderilen resimler jüri tarafından incelenecek ve dereceye giren eserler belirlenecek. Her çocuk yarışmaya bir eser ile katılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyen çocuklar, yarışma ile ilgili detaylı bilgiye www.panorama1326.com.tr adresi üzerinden ulaşabilecekler. Yarışmada dereceye giren eserler, çeşitli hediyeler ile ödüllendirilirken, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde sergilenecek.