Bursa
Çok Bulutlu
3.6°
enBursa Haber

Orhun Ene: 'Derin bir rotasyona sahip değiliz'

SPOR , 05 Kasım 2018 Pazartesi, 09:54

Darüşşafaka'yı deplasmanda 82-78 mağlup eden TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene maçın ardından kazanmanın önemli olduğunu belirtti. Ene, kısa oyuncu rotasyonunda sıkıntı yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

Orhun Ene: 'Derin bir rotasyona sahip değiliz'

Deplasmanda Darüşşafaka Tekfen'i 82-78 mağlup eden TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene maçın ardından konuştu. Çok hata yaptıklarını söyleyerek sözlerine başlayan Ene, "Yapmış olduğumuz top kaybı 14. Bizim yaptığımız top kayıpları öndeyken, anlamsızca olan kayıplar.

Biz iyi savunma kaynaklı hatalar yaptık. Bire birlerde sağlam kaldık. Kısa oyuncu rotasyonu sıkıntısı yaşadık. Organizasyonumuzu iyi kullanıp bozulmadığımız yerler var. Kısa oyuncuya ihtiyacımız var. Bizim sorunumuz bu. Bu enerjiyi yönetmek istiyoruz. Derin bir rotasyona sahip değiliz.

Bir pozisyonda yukarılarda oynamak için buralarda oynamalısınız. Bizi zorlu Eurocup maçları serisi bekliyor. Alba Berlin maçı var. O maça hazırlanacağız. Darüşşafaka'ya Euroleague'de başarılar diliyorum. Buraya her geldiğimde sevgiyle karşılandım. Karşılıklı emekler var. Darüşşafaka'ya teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.