Bursa
Açık
18.6°

Onlar da Corona virüs mağduru oldu...

MAGAZİN , 27 Şubat 2020 Perşembe, 16:12

Corona virüs korkusu nedeniyle İngiltere'de bazı okullar tatil edildi. Prens William ile Kate Middleton'ın çocukları Prens George ve Prenses Charlotte'ın okulundaki öğrenciler de corona virüs korkusu nedeniyle evlerine gönderildi.

Onlar da Corona virüs mağduru oldu...

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Avrupa ülkelerine de sıçrayan corona virüs nedeniyle İngiltere'de en az sekiz okul tedbir amaçlı kapatıldı.

Prens William ile Kate Middleton'ın çocukları Prens George (6) ve Prenses Charlotte'ın (4) gittiği Battersea bölgesindeki özel Thomas's School da tatil edilen okullardan biri.

Thomas's School'un sözcüsü, COVID-19 olarak bilinen corona virüsün ciddi bir tehlike olduğunu ve potansiyel riskler nedeniyle tedbir aldıklarını açıkladı. Tedbir kapsamında, kuzey İtalya seyahati sonrası İngiltere'ye dönen dört öğrencinin evlerine gönderildiği öğrenildi.

Sözcü, "Tüm okullar gibi hem hükümetin enfeksiyona karşı önlem alma amacı doğrultusunda hem de herhangi bir personelin veya öğrencinin virüse maruz kalmasından şüphelenildiği veya semptomlar sergilediği durumlarla ilgilenmek için bu yolu seçtik" dedi. Az sayıda şüpheli öğrencinin teste tabi tutulduğunu söyleyen sözcü, bu öğrencilerin tahlil sonuçları çıkana kadar hükümetin tasarrufu doğrultusunda evlerinde kalmalarını sağladıklarını belirtti.

KRALİÇE'NİN TORUNUNA KARANTİNA YOK

Öte yandan Kraliçe'nin torunu Zara Tindall ve eşi Mike Tindall'ın İtalya'nın kuzey bölgesindeki Lombardy şehrinde kayak tatilinden dönmelerine rağmen karantinaya alınmadıkları belirtildi.