Bursa
Açık
19.8°

Ömer Çelik'ten AB ve Arap Birliği'ne tepki

GÜNCEL , 12 Ekim 2019 Cumartesi, 20:29

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Birliği ve Arap Birliği'nin Barış Pınarı Harekatı'na karşı açıklamalarına tepki gösterdi. AB'nin kendi sınırlarını ve demokrasilerini terörden koruyan Türkiye'ye karşı tavır aldığını söyleyen Çelik, Arap Birliği'nin de Arap toprağını işgal eden bir terör örgütüne destek verdiğini söyledi.

Ömer Çelik'ten AB ve Arap Birliği'ne tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından Avruğa Birliği ve Arap Birliği'nin Barış Pınarı Harekatına karşı yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

AB kurumları Doğu Avrupa'yı bile anlamaktan aciz diyen Çelik, "Türkiye'yi anlamak için köklü bir zihinsel dönüşüm içine girmeleri gerekiyor. "AB ne işe yarıyor?" sorusu artık Avrupa'nın her yerinde soruluyor." dedi.

Çelik, "AB, Türkiye'ye karşı siyasi aklını kaybetmiş bir organizma gibi konuşuyor. PYD/YPG terör örgütüyle dayanışma içine giren AB ülkeleri, kendi sınırlarını ve demokrasilerini terörden koruyan Türkiye'ye karşı tavır alıyor." mesajını paylaştı.

"ARAP BİRLİĞİ AÇIKÇA, ARAP TOPRAĞINI İŞGAL EDEN BİR TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK VERİYOR"

Arap Birliği'nin daha vahim durumda olduğunu söyleyen Çelik, "Arapları ve diğer etnik grupları terör zulmünden kurtaran Türkiye'nin operasyonunu kınamışlar. Araplar, Kürtler, Türkmenler terör zulmü altındayken sesi çıkmayan Arap Birliği, terörle mücadeleden rahatsız oluyor. Arap sokaklarında Arap Birliği'nin bu açıklamasını ciddiye alan tek bir kişi bile yoktur. Arap Birliği açıkça, Arap toprağını işgal eden bir terör örgütüne destek veriyor. Arap Birliği'nin Türkiye'yi kınaması, teröre destek vermektir, kendi varlık sebebini yok saymaktır." dedi.