Bursa
Açık
31.7°

Olay gazetesi de kapanıyor mu? Cavit Çağlar sinyali verdi!

BURSA , 02 Aralık 2019 Pazartesi, 12:33

Bursa'nın önde gelen medya kuruluşlarından Olay'da, televizyon ve radyonun ardından gazetenin de kapatılacağı iddiası biraz daha güçlendi. İddiayı güçlendiren isim bizzat Olay Medya'nın sahibi Cavit Çağlar oldu.

Olay gazetesi de kapanıyor mu? Cavit Çağlar sinyali verdi!

Olay Medya Kurucusu ve Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar, A Haber TV'de yayınlanan Yaz Boz Programı'nda Türk ve Bursa basını ile ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

"Gelirler giderleri karşılamadığı için" Olay TV ve Olay FM'i geçtiğimiz ay kapattıklarını hatırlatan Cavit Çağlar, küçülen ve çalışan sayısı 80 kişiye kadar düşen Olay gazetesi için de kapatma sinyali verdi.

Çağlar, "Olay gazetesi 33 yıllık. Bursa'da en fazla satan gazete. Ama onun da geleceğini göremiyorum ben. Zarar eden bir müessesenin ayakta durması zor" dedi.

Cavit Çağlar, canlı yayında yaptığı açıklamada, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan eski fabrikalarının olduğu bölgeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "İşin içinde rant olmasın. Manevi değeri yüksek bir eser bırakın Bursa'ya" tavsiyesi üzerine bir üniversite kuracağını açıkladı.

Çağlar, üniversitenin için de bir de AVM olacağını söyledi.