Bursa
Az Bulutlu
22.2°
enBursa Haber

Oktay Kayalar son yolculuğuna uğurlandı

BURSA , 12 Haziran 2018 Salı, 17:24

Bursa basınının emektarlarından, Olay gazetesi polis muhabiri Oktay Kayalar, son yolculuğuna uğurlandı.

Oktay Kayalar son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir mücadele ettiği kansere yenik düşen Olay gazetesi polis muhabiri Oktay Kayalar için ilk tören, yaklaşık 30 yıldır görev yaptığı Olay Medya önünde düzenlendi.

Törende çalışma arkadaşları Kayalar'ın Türk bayrağına sarılı tabutunu kırmızı karanfillerle donatırken, Olay gazetesi Genel Yayın Müdürü Engin Özpınar, duygusal bir konuşma yaptı.

Özpınar, gözyaşları arasında tamamladığı konuşmasında Kayalar'a hitaben, "Aramızdan çok erken ayrıldın, böyle vedalaşmak yakışmadı. Bundan böyle 3. sayfayı yaparken seni hep hatırlayacağız. Sen hep bizimle olacaksın" dedi.

Olay gazetesi İstihbarat Şefi Enver Akasoy da 30 yıldır Kayalar'la birlikte çalıştıklarını ve sayısız anıyı paylaştıklarını belirterek, "Oktay, Bursa basınının yıldızıydı, bugün bir yıldızı uğurluyoruz" diye konuştu.

Oktay Kayalar'ın oğlu Mert Kayalar ise ölümün bu kadar hızlı gelmesini beklemediklerini belirterek, "Her günü üzüntüler, sevinçlerle geçen bir hastalık süreci yaşadık. Aslında bu sonu biraz bekliyorduk ama babam bizi ve hayatı çok çabuk terketti. Olay Gazetesi onun hayatıydı. İnanıyorum ki siz çalışma arkadaşları onun anısını burada uzun süre yaşatacaksınız. Babam için hepinizin dualarını bekliyoruz" dedi.

Törene katılan Güzin Kayalar da 49 yaşında kaybettiği eşinin tabutu başında gözyaşı döktü.

Kayalar'ın cenazesi Olay Medya'daki helalleşmenin ardından Ataevler Edebali Camii'ne götürüldü.

Kayalar, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Hamitler Mezarlığında toprağa verildi.