Bursa
Açık
30.3°

Ödüllü sunucu hayatını kaybetti

MAGAZİN , 14 Temmuz 2020 Salı, 11:52

Japon asıllı Amerikalı elektronik mühendisi ve televizyon sunucusu Grant Imahara, hayatını kaybetti.

Ödüllü sunucu hayatını kaybetti

Grant Imahara, Kari Byron, Tory Belleci, Jamie Hyneman ve Adam Savage ile MythBusters programlarının sunuculuğunu yapan Grant Imahara 49 yaşında hayatını kaybetti.

Imahara'nın vefatını ilk olarak The Hollywood Reporter duyurdu. Ardından Discovery Channel açıklama yaptı ve Imahara'nın muhteşem bir insan ve Discovery Channel Ailesi'nin önemli bir parçası olduğunu söyleyerek acı haberini doğruladı. 49 yaşındaki sunucunun ölüm nedeni resmi olarak açıklanmasa da beyin anevrizması nedeniyle hayatını kaybetiği söyleniyor.

GRANT İMAHARA KİMDİR?

1970 yılında Japon asıllı bir ailenin çocuğu olarak Los Angeles'ta dünyaya geldi. Üniversitenin elektronik mühendisliği bölümünü birincilikle bitirdi. Aynı üniversitede görsel efekt uzmanlığı sertifikasınıda aldı. Görsel Efekt uzmanı olarak Star Wars Episode (Serisi) Terminatör ve Matrix Revolutions filmlerinde çalıştı. Grant Imahara, Kari Byron, Tory Belleci, Jamie Hyneman ve Adam Savage ile MythBusters programlarının sunuculuğunu yapar İmahara, STRA Uluslararası En İyi Kişilik veya Oyuncu Ödülü, Shorty Bilim Ödülü kazandı. Kickin' Bot: An Illustrated Guide to Building Combat Robots isimli bir kitabı olan Grant Imahara, White Rabbit Project ile tanınıyordu.