Bursa
Açık
7.2°

O Ses Türkiye'ye Uludağ Üniversitesi imzası

MAGAZİN , 18 Şubat 2020 Salı, 11:57

Ekranların en iddialı ses yarışması olan O Ses Türkiye birincisi Uludağ Üniversitesi'nde eğitim gören Alkan Dalgakıran oldu.

O Ses Türkiye'ye Uludağ Üniversitesi imzası

O Ses Türkiye 2020 sezonunun birincisi Seda Sayan'ın takımında yarışan Alkan Dalgakıran oldu. Yalova'da yaşayan ve eğitim hayatını Uludağ Üniversitesi'nde devam ettiren Alper Dalgakıran'a bir tebrik de Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz'dan geldi.
Kılavuz: 'Öğrencilerimizin sosyal hayatın içerisinde yer almalarını ve yeteneklerinin bulunduğu alanlardaki girişimlerini her zaman destekliyoruz. Katıldığı ses yarışmasında birinci olan Ziraat Fakültemiz öğrencilerinden Alkan Dalgakıran'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.'

Birinci olduktan sonra yoğun bir şekilde TV programlarına konuk olan Alkan Dalgakıran hakkında merak edilenler...

O Ses Türkiye 2020 birincisi Alkan Dalgakıran, aslen Yalovalı ancak eğitimi nedeniyle Bursa'da yaşıyor. 25 yaşında olan genç yarışmacı, Trafik adında bir müzik grubuna üye. Grubu ile birlikte turlar düzenleyip cover şarkılar söyleyen ve sonrasında kendi şarkılarını da yazan Alkan Dalgakıran, grubu tanıtmak için O Ses Türkiye'ye katılmaya karar verdiğini söylemişti. Dalgakıran, Bursa'nın çeşitli mekanlarında sahne almıştır.

O Ses Türkiye sahnesine ilk kez "Yalnızım Ben" şarkısı ile çıkan Alkan Dalgakıran 4 jüriyi de döndürmeyi başarmış ancak seçimini Seda Sayan'dan yana kullanmıştı. O Ses Türkiye'nin finalinde söylediği "Islak ıslak" şarkısı Dalgakıran'ı şampiyonluğa götürdü. Dalgakıran'ın tarzı Barış Akarsu'ya benzetildi.

2020 sezonunun birincisi Alkan Dalgakıran, şampiyonluğunu Athena'nın "Arsız Gönül" şarkısıyla kutladı. Alkan Dalkıran, duygularını ise şu sözlerle dile getirdi. "Şu an kelimelerle anlatamıyorum ama tek başıma olmadım, sizlere çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, çok zor tutuyorum kendimi. Buradan yanımda olan aileme, arkadaşlarıma, dostlarıma, abilerime, Bursa'ya, Yalova'ya çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız."