Bursa
Parçalı Bulutlu
18.7°

O sendikadan kıdem tazminatında görüşmeye yeşil ışık

EKONOMİ , 25 Nisan 2019 Perşembe, 15:59

Hükümetin kıdem tazminatını fona devretme hazırlıkları sürerken, çalışan kesimin gözü sendikalarda... Son açıklama Hak-İş'ten geldi.

O sendikadan kıdem tazminatında görüşmeye yeşil ışık

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, kıdem tazminatı konusunda her türlü müzakereye hazır olduklarını belirterek, "Herkes için olumlu olacak bir kararın çıkmasını istiyoruz" dedi.

Öz Orman-İş Sendikası 4. Olağan Genel Kurul toplantısı Ankara'da The Green Park Hotel'de yapıldı

Genel Kurul'da konuşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın yaklaştığını belirterek, bu seneki kutlamayı Şanlıurfa'da yapacaklarını söyledi:

'HER TÜRLÜ MÜZAKEREYE HAZIRIZ'

Arslan, "Mevsimlik işçilerimizin 12 aylık süreyle çalışmaları için yapılan mücadeleye destek veriyoruz. Kıdem tazminatı konusunda da her türlü müzakereye hazırız. Herkes için olumlu olacak bir kararın çıkmasını istiyoruz. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda da Şanlıurfa'da olacağız. 1 Mayıs illa Taksim'de kutlanacak diye bir şey yok. Türkiye'nin bütün alanları 1 Mayıs alanıdır. 1 Mayıs, HAK-İş'in büyük çabaları ve çalışmalarıyla TOMA'lardan, kavgalardan, kaostan, tehlikeden, kargaşadan kurtarıldı. 1 Mayıs artık şarkılarla, türkülerle, Kur'an-ı Kerimlerle kutlanıyor" dedi.