Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
10.1°

O parti EYT konusunda bastırıyor!

GÜNCEL , 03 Ekim 2019 Perşembe, 13:15

İYİ PARTİ Grup Başkanvekili Dervişoğlu, "Ekonomik meseleler var Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu, sosyal meseleler var, 3600 ile ilgili sorunlar var, emeklilikte yaşa takılanlar var. Hassasiyet istiyoruz" dedi.

O parti EYT konusunda bastırıyor!

İYİ PARTİ Grup Başkanvekili Dervişoğlu, yaptığı açıklamada, yeni yasama yılında öncelikle yargı reform paketi ve bütçenin ele alınacağını belirterek, milletvekillerinin verdiği yasa tekliflerinin de hızla gündeme alınması gerektiğini söyledi. Dervişoğlu, Meclis'in temel sorunlar karşısında ortak akılla hareket etmesi gerektiğini kaydetti.

Dervişoğlu şunları söyledi:

"Ekonomik meseleler var Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu, sosyal meseleler var, 3600 ile ilgili sorunlar var, emeklilikte yaşa takılanlar var, Suriye'nin kuzeyinde olup biten birçok olay var, dış politika ile ilgili birçok açmazlar var. Bunlar artık yeni sistem değişikliğine bağlı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde karar alınmadan önce konuşulmayan konular. Dolayısıyla bu konularda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin aydınlatılması lazım. Türkiye'nin birçok temel sorunu var. O sorunların aşılması noktasında da ortak akılla hareket edilmesini diliyor ve umuyoruz. Bu konuda iktidarın katkısını bekliyoruz. Yüksek performanslı bir Meclis olsun istiyoruz. Muhalefet partileri işin hakkını versinler istiyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne muhalefet partileri olarak çok sayıda kanun teklifi ve araştırma önergesi sunuyoruz. Ama bu teklifleri TBMM'de tartışılabilir kılamıyoruz. O sebeple de araştırma önergeleriyle sesimizi duyurmaya gayret sarf ediyoruz. Bu konuda da hassasiyet istiyoruz. Yeni yasama yılının başta ülkemize ve milletimize sonra da mensubu olmakla gurur duyduğumuz siyasi partilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. "