Bursa
Açık
22°

O parti EYT komisyonu kuruyor!

GÜNCEL , 04 Aralık 2019 Çarşamba, 14:44

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) yöneticileri, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi. EYT'lilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinleyen Karamollaoğlu, Saadet Partisi'nin EYT Komisyonu kuracağını açıkladı.

O parti EYT komisyonu kuruyor!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) yöneticileri Ankara temasları kapsamında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüştü.

Parti genel merkezinde yapılan görüşmede EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT'lilerin talep ve beklentilerini Karamollaoğlu'yla paylaştı.

EYT İl dernekleri başkanlarıyla il temsilcilerinin de katıldığı görüşmede Karamollaoğlu, EYT'lilerin yaşadığı sorunları ve çözüm taleplerini ayrıntılı olarak dinledi.

Yaklaşık 2 saat süren görüşmenin sonunda Karamollaoğlu, Saadet Partisi olarak EYT konusunda bir komisyon kurarak, sorunları daha yakından takibe alacaklarını açıkladı.

EYTSYDD mensupları dün de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş ile bir görüşme gerçekleştirmişti.

KARAMOLLAOĞLU, ERDOĞAN'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, EYT konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaları eleştirerek, "EYT mağdurlarının devletten alacağı bir hakkı var. Ama ne yazık ki buna bir çözüm bulunamıyor. Bunun temel sebebi nedir derseniz; Ekonomimizin geldiği durumdur bu. Çünkü bugüne kadar bu Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a vereceğimiz parayı başka yerlere yatırdık. Betona gömdük ülke kaynaklarını... Betona gömmek ülkeyi zenginleştirmek manasına gelmiyor. Görüntü güzelleşiyor ama ekonomi çöküyor" ifadelerini kullanmıştı.