Bursa
Açık
7.1°
enBursa Haber

O isim de EYT derneğine üye oldu!

GÜNCEL , 01 Ağustos 2019 Perşembe, 20:49

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Bolu kampında yapılan toplantının ardından dernek statüsünü federasyona yükseltme kararı almıştı. Bu kararla birlikte ilk kurulan derneklerden biri olan Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (BEYTD), Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun'un da derneğe üye olduğunu açıkladı.

O isim de EYT derneğine üye oldu!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD), almış olduğu dernek statüsünü federasyona yükseltme kararının ardından illerdeki temsilcilikleri derneğe dönüşmeye başladı.

Buna ilk örneklerden biri de Bursa'dan geldi. Turgay Ölüç'ün başkanlığında kurulan Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (BEYTD), haklı mücadelelerinin arkasında durmaya devam ediyor.

BEYTD'ye üye alımları devam ederken, Türkiye'de sosyal güvenlik denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun'un da derneğe üye olduğunu olduğunu açıkladı.

"BU MEŞALEYİ HİÇ SÖNDÜRMEYİN"

Erdursun, Bursa'da yaptığı ilk toplantıda "Bu meşaleyi hiç söndürmeyin" demişti.

Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği'nin kurucu yönetim kadrosu ise şöyle: Başkan Turgay Ölüç, Başkan Yardımcısı Selma Altun, Genel Sekreter Savaş Başar, Sayman Fuat Tok, Denetleme Emrah Yanık ve kurucu üyeler Kemal Gül ve Bülent Çınar.