Bursa
Dumanlı
17.7°

O da EYT'li çıktı!

GÜNCEL , 09 Ekim 2019 Çarşamba, 13:53

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Profesör Doktor Metin Feyzioğlu, kendisinin de EYT'li olduğunu belirterek, "Büyük bir mağduriyet var. İstenirse çözüm bulunur" dedi.

O da EYT'li çıktı!

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Profesör Doktor Metin Feyzioğlu, emeklilikte yaşa takılanlar EYT konusunda açıklama yaptı.

TV5'teki Başkent Postası programında Seyfi Uzunkök'ün sorularını yanıtlayan Feyzioğlu, şunları söyledi:

"Efendim, konuştuk, tartıştık yetkililerle. Hesap kitap meselesi aktüerya meselesi eğer SGK aktüeryası elverişli ise yapar. Aktüeryası elverişli değilse batıyorsa 'ben bunu yapınca batacağım' derse yapamaz. Bir hesap kitap meselesidir."

'İSTEK VARSA ÇÖZÜM OLUR'

"Ben seni şu yaşta emekli edecekken artık etmiyorum, diyor. Hukuken baktığımızda burada bir yanlışlık var. Peki nasıl düzelecek? Vallahi çok kolay değil. Ama bir aktüerya hesabının da yapılması lazım. gelir gider hesabı... Bir formül bulunabilir. Büyük bir mağduriyet var sayısal anlamda. İstenirse, çalışılırsa fonlar bulunabilir. Ben bu konuda çalışıldığını sanıyorum. Bildiğim, çalışılıyor. İstek varsa çözüm olur."

'BEN DE YAŞA TAKILDIM'

Feyzioğlu, "Onlar da haklı. Ben de EYT'yim. Benim de çoktan çalışma sürem doldu. Öğretim üyesiyim ben Hukuk Fakültesi'nde aynı zamanda ama yaşa takıldık devam ediyoruz." dedi.

Hong Kong'da Çin protestosu
Hong Kong'da Çin protestosu
MHP lideri geleneği bozmadı
MHP lideri geleneği bozmadı
Volkswagen'e bir darbe daha
Volkswagen'e bir darbe daha
Bodrum'da sessiz bayram
Bodrum'da sessiz bayram