Bursa
Parçalı Bulutlu
16.6°

Nilüfer Kent Konseyi'nden Can Dündar paylaşımı!

BURSA , 13 Ocak 2020 Pazartesi, 17:35

Nilüfer Kent Konseyi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Instagram hesabından yapmış olduğu Can Dündar paylaşımını gelen tepkilerden dolayı kaldırdı.

Nilüfer Kent Konseyi'nden Can Dündar paylaşımı!

Nilüfer Kent Konseyi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde bir paylaşım yaptı. Sosyal medya hesabı Instagram'da Can Dündar'ın fotoğrafını paylaşan Nilüfer Kent Konseyi, gelen tepkilerden dolayı paylaşımı kaldırdı.

MHP'DEN TEPKİ

Milliyetçi Hareket Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç, Nilüfer Kent Konseyi'nin bu paylaşımı hakkında mesaj yayımladı.

Karakoç'un Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, "10 Ocak Çalışan Gazeticeler Günü'nde Nilüfer Kent Konseyi'nin sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım kabul edilebilecek bir durum değildir.

Kent Konseyi, çalışan gazetecileri kutlamak için yapmış olduğu tasarıma Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kırmızı bülten ile aradığı, hakkında FETÖ ve devlet sırrını ifşa etmek gibi bir çok suçun bulunduğu ve Avrupa'ya kaçarak adeta suçunu kabul eden Can DÜNDAR'ın resmini paylaşmıştır.

Kendilerini tarafsız olarak tanımlayan Nilüfer Kent Konseyi'nin, ABD battaniyesi altına saklanan bir vatan haininin resmini paylaşması, başta çalışan gazetecilere ve Nilüfer halkına yapılmış en büyük saygısızlıktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Nilüfer İlçe Başkanlığı olarak, Nilüfer Kent Konseyi'nin bir an önce bu paylaşımı silmesini ve bu hatalı davranıştan ötürü Nilüferli vatandaşlarımızdan özür dilemesini bekliyoruz." ifadeleri yer aldı.