Bursa
Açık
25.4°

Nilüfer'in kadın emniyet müdürüne önemli görev

BURSA , 06 Aralık 2019 Cuma, 10:56

10 gün önce Nilüfer İlçe Emniyet Müdürü olarak atanan 3.sınıf Emniyet Müdürü Ebru Koç, önemli bir göreve Bursa Kriminal Polis Laboratuvarı'nda Şube Müdürlüğüne atandı.

Nilüfer'in kadın emniyet müdürüne önemli görev

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'ne Tacettin Aslan'ın atanmasının ardından emniyet içerisinde de yeni görev alan isimler belli olmuştu. Görev dağılımında kritik görevlerde İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, kadınları ön planda tutmuştu. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne Emniyet Müdürü Nadire İnanç Karaca'yı atarken, Nilüfer Emniyet Müdürlüğüne, Polisevi'nde görev yapan 3. sınıf Emniyet Müdürü Ebru Koç'u getirmişti. Ebru Koç'un Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü oldukça kısa sürdü. Önemli bir göreve getirilen kadın emniyet müdürü Ebru Koç'un tayini Bursa Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğüne çıktı. Koç, burada Şube Müdürü olarak görev yapacak. İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan'ın önümüzdeki günlerde Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine başka bir isimin görevlendirilmesi bekleniyor.

Aslan, daha öncede yaptığı atamalarda Asayiş Şube Müdür Yardımcılığına Nevzat Uğurer, Terör ile Mücadele Şube Müdürlüğüne Erşat Kabasakal, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne Nadire İnanç Karaca, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne Dursun Usta, Bursa Trafik Bölge Denetleme Şube Müdürlüğüne Sefer Serdar Çakır, Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne Cem Bal, Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne Mithat Öztaş, Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğüne Ebru Koç, Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğüne Abdullah Tomar, Mudanya Deniz Limanı Şube Müdürlüğüne Serdar Makineci, Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne Ali Cengiz Karaca, Kestel İlçe Emniyet Müdürlüğüne Okan Şen, Çocuk Şube Müdürlüğüne Celal Yavuzay, Toplum Destekli Polis Şube Müdürlğüne Celal Yavuzay, Yabancılar Şube Müdürlüğüne Coşar Özler, Koruma Şube Müdürlüğüne Nihat Özdemir, Muhabere ve Elektronik Şube ve ve Bilgi Teknolojileri Müdürlüğüne Ümit Güner, Foto Film Şube Müdürlüğüne Ayşen Atik Çetiner, Polis Evi Müdürlüğüne Suat Dilber, Yenişehir Havalimanı Şube Müdürlüğüne İlhami Araali ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne Yaşar Kaplan'ı görevlendirmişti