Bursa
Az Bulutlu
24.9°

Nilüfer'de ağaç dikme seferberliği...

BURSA , 28 Ağustos 2020 Cuma, 13:46

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "11 Kasım'da Nilüfer Demirci mahallesindeki yanan ormanlık alanda olacağız. Yanan her bölgeyi iki kat yeşillendireceğiz" dedi.

Nilüfer'de ağaç dikme seferberliği...

Nilüfer ilçesi Demirci mahallesindeki yanan ormanlık alanda incelemelerde bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "11 Kasım'da ağaç dikme seferberliği başlatıyoruz. Hep birlikte o gün yanan ormanlık alanda olacağız. Yanan her bölgeyi iki kat yeşillendireceğiz" dedi.

Orman Bölge Müdürlüğü Bursa İşletme Müdürü Nacettin Doğan, Demirci Mahalle Muhtarı Mehmet Bulut ve mahalle sakinleriyle birlikte yanan ormanlık alanda incelemelerde bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, şunları söyledi:

"Nilüfer Demirci Mahallesi yakınlarında çıkan orman yangını ciğerlerimizi yaktı. Orman Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin havadan ve karadan yoğun mücadelesiyle yangın söndürüldü. Yaklaşık 20 hektarlık bir alanın yandığı bilgisini aldık. Yanan alanların yeniden ağaçlandırılması için çalışmaları başlatıyoruz.

MUDANYA YANGINININ 2. YILINDA...

Mudanya Çağrışan mevkiinde 11 Kasım 2018 yılında çıkan orman yangını sonrası Gıda, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli öncülüğünde tüm Bursalı hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla birlikte ağaç dikme kampanyası düzenlemiştik. Yangının 2'nci senesinde bu kez Demirci Mahallesi orman yangını için buluşacağız. 11 Kasım'da ağaç dikme seferberliği başlatıyoruz. Hep birlikte o gün yanan ormanlık alanda olacağız. Yanan her bölgeyi iki kat yeşillendireceğiz. Bursalı hemşehrilerimizi, özellikle gençlerimizi ve çocuklarımızı ağaç dikme şenliğimize şimdiden davet ediyorum."