Bursa
Açık
26.9°
enBursa Haber

Nilüfer Belediyesi can dostlarının yanında

BURSA , 09 Ocak 2019 Çarşamba, 10:45

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaların soğumasıyla birlikte alarma geçti. Ekipler, belirli bölgerin yanı sıra, kentin kırsal alanlarında da giderek her gün can dostlara mama dağıtıyor

Nilüfer Belediyesi can dostlarının yanında

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Dış Sunum Hizmetleri biriminde görevli ekipler, beslenme noktalarıyla birlikte doğada yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına da mama dağıtıyor.

Ekipler, Gölyazı, Kadriye, Atlas, Kayapa, Ayvaköy, Güngören, Unçukuru gibi kırsal mahallelere giderek, can dostlara beslenme desteğinde bulunuyor.

Her gün yaklaşık 150 kilogram mama dağıtan ekipler, can dostlarının zorlu kış aylarını rahat geçirmesini sağlamak için her türlü yardımı esirgemiyor.

Beslenme çalışmalarının kış mevsimi boyunca devam edeceğini belirten Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, "Can dostlarımızın kış aylarını daha sağlıklı bir şekilde geçirebilmeleri için ekiplerimiz çalışmalarına hız verdi. Sabahın erken saatlerine göreve başlayan ekiplerimiz, gün boyu çalışmalarını sürdürüyor. Kırsal alanda yaşayan can dostlarımız için mama dağıtan ekipler, merkez mahallelerde yaşayan sokak hayvanları için de rutin çalışmalarına devam ediyor" dedi.

Eker, güçten düşmüş ve yaralı can dostlarına rastlayan vatandaşlardan, 444 16 03 numaralı telefonu arayarak Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bilgi vermelerini istedi.