Bursa
Parçalı Bulutlu
31.9°

Nilüfer Belediye Başkanı açıkladı! Büyükşehir'in hiçbir hak ve yetkisi yok...

BURSA , 05 Eylül 2020 Cumartesi, 18:46

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com ofisinin de bulunduğu binayla ilgili yıkım kararına bir tepki de Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'den geldi. Başkan Erdem, söz konusu bölge ile ilgili Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hiçbir hak ve yetkisinin olmadığını söyledi.

Nilüfer Belediye Başkanı açıkladı! Büyükşehir'in hiçbir hak ve yetkisi yok...

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararı kent kamuoyunda büyük tepkiye yol açarken, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu alanla ilgili hiçbir hak ve yetkisi olmadığını belirtti.

'BÜYÜKŞEHİR'İN HİÇBİR HAK VE YETKİSİ YOK'

Başkan Erdem, "Bahsi geçen park alanının Uygulama İmar Planı Bursa 2. İdare Mahkemesi'nin 18 Aralık 2019 tarihli kararıyla iptal edildi. Şantiye binasının bulunduğu bin 258 metrekarelik park alanı, iptal kararının bulunduğu alanın dışında kalmakta. Burada Büyükşehir Belediyesi'nin hiçbir hak ve yetkisi bulunmamaktadır" dedi.

BÜYÜKŞEHİR'E YAZIYLA BİLDİRİLDİ

Büyükşehir Belediye Encümeni, enBursa.com ve Ergünkent İnşaat ofisiyle ilgili yıkım kararı alırken, Nilüfer Belediyesi söz konusu alan ile ilgili yasal durumu resmi yazıyla Büyükşehir'e bildirdi.

Nilüfer Belediyesi, ilgili yazıda, enBursa.com ofisi yakınında bulunan park alanıyla ilgili "uygulama imar planı"nın 18 Aralık 2019 tarihinde Bursa 2. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiğini, enBursa.com/Ergünkent ofisinin de söz konusu alanın dışında kaldığını bildirdi.

Nilüfer Belediyesi'nden Başkan Yardımcısı Osman Ayradilli imzasıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne gönderilen resmi yazıda, yıkım kararı alınan binayla ilgili sözleşme süresinin 30 Ekim 2020 tarihinde dolacağı belirtilerek, "Söz konusu park alanının Uygulama İmar Planı Bursa 2. İdare Mahkemesinin 18.12.2019 tarih ve 2019/1008E. 2019/1257K. sayılı kararı ile ptal edilmiş olup, şantiye binasının bulunduğu 1258 metrekarelik park alanı iptal kararının bulunduğu alanın dışında kalmaktadır" denildi.