Bursa
Çok Bulutlu
20.6°

Nezir'in FETÖ gazeteciliği bu!.. Parayı verenin düdüğünü çalar, vermeyene şantajın alasını yapar!

BURSA , 18 Haziran 2020 Perşembe, 12:11

FETÖ taktikleriyle AK Parti teşkilatında kaos ortamı oluşturarak, partinin önde gelen isimlerini birbirlerine kırdırmaya çalışan fırıldak Nezir'in işgüzarlıklarını eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a nasıl yaltaklanıp, sonra da nasıl sattığını anlatarak başlamıştık. Bu defa da Nezir Efendi'nin Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a yönelik şantajlarını anlatalım.

Nezir'in FETÖ gazeteciliği bu!.. Parayı verenin düdüğünü çalar, vermeyene şantajın alasını yapar!

FETÖ'cü Nezir Asaroğlu'nun paralel yapının karargahı haline getirdiği paçavrası Şehir'de sık sık manşete taşıdığı isimlerden biri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'dı.

AK Parti'nin Bursa Osmangazi ilçesi kurucularından olan, AK Parti'nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 seçimlerinde de ilk milletvekilleri arasına giren ve 3 dönemdir de Osmangazi Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Dündar, her dönem Nezir Efendi'nin hedefi oldu.

FETÖ'cü Nezir, her fırsatta Başkan Dündar'ın itibarını sarsmayı amaçlayan yayınlar yaparken, Dündar'ı belediyeyi birlikte yönettiği isimlerle karşı karşıya getirmeye çalışıyordu. Bu da yetmiyormuş gibi AK Parti Genel Merkezine de sözde ayar vermeye kalkıyordu.

Ama Nezir'in taktikleri işe yaramamıştı. Başkan Dündar ve Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez'in arasını açamamıştı. Nezir bu kez de Erdönmez'i hedef tahtasına koydu.

Fitneleri bununla da sınırlı kalmıyordu Nezir'in. Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Hakan Çavuşoğlu ile Dündar'ın arasına da kara kedi sokmaya çalıştı.

Öyle görünüyordu ki, birçok işadamı ve belediye başkanından iftira ve şantajlarla yüklü miktarda ilan/reklam paraları alan FETÖ'cü Nezir, Dündar'a boyun eğdirememişti. Zira kendisini adam yerine koymayan herkese yaptığı gibi Başkan Dündar'a da FETÖ'cü yaftası yapıştırması uzun sürmedi.

Nezir'in soysal medya hezeyanları bu kadarla da sınırlı kalmıyordu.

Dündar, Nezir'in hezeyanlarına aldırmadan işine bakıyor, Türkiye'nin en ciddi kamuoyu araştırma şirketlerinin yaptığı anketlerde en başarılı belediye başkanları arasına giriyordu. Nezir ise hiçbir kanıta dayanmadan anketin manipüle edildiğini öne sürüp algı manşetleri atıyor, okuyucunun kendisinin yapmaya çalıştığı algı operasyonunun farkına varmadığını sanıyordu.

Takvimler 2018'i gösterip Türkiye Haziran seçimlerine hazırlandığında da FETÖ'cü Nezir yine sahnedeydi. Siyasi analist pozları takınan Nezir Efendi, bir kez daha AK Parti'ye ayar çekmeye kalkıyor, kendince görevden alınması gereken belediye başkanlarını sıralıyordu.

AK Parti, 24 Haziran'da Bursa 1. Bölgede yüzde 43.2 oyla 5 milletvekili çıkardı. Yani 10 milletvekilinin yarısı AK Parti'den seçilmişti. Ama Asaroğlu'na göre sonuç hayal kırıklığı, sebebi de Dündar'dı!

Sosyal medyadaki takipçileri bile Asaroğlu'nun yorumunu Mustafa Dündar düşmanlığı olarak görüyordu.

Dündar'ın ne zaman kalkıp ne zaman yatacağına kadar burnunu sokan Nezir'e kalsa AK Parti Dündar'ı bir daha aday yapmayacaktı.

Nezir, Dündar yerine AK Parti'ye aday tavsiye etmekten de geri durmuyor, hatta AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman'ı da tartışmalı bir ortamın içine çekmeye çalışıyordu.

Ve yerel seçim öncesi Dündar ile ilgili son yakınmalarını da Hakan Çavuşoğlu'na yapıyordu.

Tabii Nezir, sosyal medya hezeyanlarına gazetesine attığı manşetleri de ekliyordu.

Elbette AK Parti genel merkezi Nezir'in bu FETÖ numaralarını yutmadı. Dündar, bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla üçüncü kez Osmangazi Belediye Başkan Adayı yapıldı. Peki Nezir ne dedi bu duruma?

Asaroğlu, Dündar'ı itibarsızlaştırma kampanyasına seçim sürecinde de devam etti.

Peki sonuç ne oldu? AK Parti, Osmangazi'de seçimi yüzde 50.56 ile kazandı. AK Parti değil ama Nezir büyük hayal kırıklığına uğradı. Dündar'ın başarını kutlamak yerine Başkan ve ekibine iftira atan manşetlerine devam etti.

FETÖ'cü Nezir madem bu kadar Bursa sevdalısıydı, madem bu kadar hak hukuk adalet savunucusuydu da Bursa'daki tek muhatap Mustafa Dündar mıydı? Büyükşehir ile 18 belediyenin olduğu Bursa'da sadece AK Partili Osmangazi ile CHP'li Nilüfer ve Mudanya mı vardı?

Aslolan şuydu. Nezir parayı verenin düdüğünü çalar, vermeyene şantajın alasını yapardı!