Bursa
Puslu
6.7°
enBursa Haber

Necmi Gürsakal, Fenerbahçe'ye transfer oldu

YAŞAM , 12 Haziran 2018 Salı, 19:50

Bursa kamuoyunun yakından tanıdığı Akademisyen ve Yazar, Prof. Dr. Necmi Gürsakal, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden emekli olduktan sonra akademik kariyerine yeni kurulan Fenerbahçe Üniversitesi'nde devam ediyor.

Necmi Gürsakal, Fenerbahçe'ye transfer oldu

Prof. Dr. Necmi Gürsakal, yetiştirdiği öğrencileri, istatistik alanındaki çalışmaları ile akademik kariyerinde tam 41 yılı geride bırakmış bir isim.

Doğup büyüdüğü şehir Bursa'da geçen hikayeleri kaleme aldığı edebi kitaplarının yanı sıra Bursa özelinde çok sayıda araştırma kitabının da editörlüğünü yapan Gürsakal, enbursa.com ziyaretinde Demet Çoraklı'nın sorularını yanıtladı.

"Floransalı Karlo", "Benim Bursalarım", "Albino Balığının Gözleri", "Kum ve Zakkum", "Mösyö Fomara" adlı kitaplarının ardından dijital dünyanın yansıması olarak kaleme aldığı pek çok kitabı raflarda ilgi görmeyi sürdürürken; Necmi Gürsakal, emekli olup kitap yazmayı sürdüreceği bir dönemde akademik dünyadan kopamadığını dile getiriyor.

Kendi ifadesi ile emekli olmaktan huzursuzluk duyduğu son bir yılda, akademik alanda açılan kapının kendisini son derece heyecanlandırdığını ifade ediyor.

İstanbul'da yeni kurulan Fenerbahçe Üniversitesi'nin Silivri'de konumlanan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde kurucu dekan olarak göreve başlayan Prof. Dr. Necmi Gürsakal, akademik alandaki deneyimlerini aktaracağı yeni öğrencilerle buluşacağı için mutlu olduğunu vurguluyor.

Demet Çoraklı'nın "Siz Bursalı bir isimsiniz, yoksa Fenerbahçeli misiniz?" sorusuna "Sporla çok ilgim yok ama Fenerbahçeli olduğumu anımsadım bu yeni projeyle desem yanlış olmaz!" diyor.

Enbursa.com ekibi olarak; Bursa'nın Necmi Hocası'na Fenerbahçe Üniversitesi yolunda başarılar diliyoruz...