Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
20.2°

Necmettin Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı

MAGAZİN , 19 Ağustos 2020 Çarşamba, 15:52

Koronavirüs nedeniyle İstanbul'da vefat eden ses sanatçısı Necmettin Yıldırım, son yolculuğuna uğurlandı. 60 yaşındaki Yıldırım'ın cenazesine az sayıda yakını katıldı

Necmettin Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı

60 yaşındaki sanatçı Necmettin Yıldırım'ın cenazesi, doğduğu yer olan Malatya'nın Darende ilçesi Günpınar köyü mezarlığında, özel kıyafetli görevliler tarafından defnedildi. Yıldırım'ın cenazesine az sayıda yakını katıldı.

NECMETTİN YILDIRIM KİMDİR?

Darende'de 9 Mart 1960'ta dünyaya gelen Necmettin Yıldırım, ilk ve ortaokulu köyünde tamamladıktan sonra Adana Yapı-Sanat Enstitüsü İnşaat ve Sıhhi Tesisat Bölümü'nden mezun oldu. Müzik öğrenimine 1977'de İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü'nde başlayan sanatçı, 1979'da kısa bir süre İstanbul Devlet Operası'nda korist olarak görev yaptı.Yıldırım aynı yıl sınavlarını kazanarak girdiği Devlet Korosu'ndan 1986'da TRT İstanbul Radyosu'na geçti. Çok sayıda Türk musikisi sesli yayınında solist ve korist olarak görev alan, evli ve bir çocuk babası Yıldırım, TRT İstanbul Radyosu'nda ses sanatçılığı görevini sürdürüyordu.