Bursa
Çok Bulutlu
20.7°

NBA yıldızına şiddet suçlaması

MAGAZİN , 02 Eylül 2020 Çarşamba, 14:11

NBA yıldızı Trevor Ariza'nın çocuğunun annesi Lana Allen, ünlü basketbolcuyu, 12 yaşındaki oğullarına defalarca fiziksel şiddet uygulamakla suçlayarak mahkemeden uzaklaştırma kararı talep etti.

NBA yıldızına şiddet suçlaması

NBA yıldızı Trevor Ariza'nın eski sevgilisi, ünlü basketbolcuyu, 12 yaşındaki oğullarına defalarca fiziksel şiddet uygulamakla suçlayarak mahkemeden uzaklaştırma kararı talep etti. 35 yaşındaki Portland Trail Blazers oyuncusu Ariza, suçlamaları reddederek mahkemede kendini savundu.

Ariza ve çocuğunun annesi Lana Allen, bir süredir velayet mücadelesi veriyor. Ancak Allen, geçtiğimiz günlerde Los Angeles'ta Ariza'yı çocuğa karşı 2019'da aile içi şiddet uygulamakla suçlayan yeni mahkeme belgeleri sundu. Belgeler, güçlü ve profesyonel bir sporcu olan Ariza'nın, çocuğuna en az iki kez bedensel ceza verirken çizgiyi aştığı yönünde.

Allen, iddia ettiği yaralanmaları belgeleyen Çocuk ve Aile Hizmetleri Dairesi'ne şiddet olayını bildirdi. Yeni mahkeme belgelerine göre Allen, Ariza'nın çocuktan uzaklaştırılmasını istedi. Allen, çocuğun babasından "korktuğunu" ve "onun bakımında güvende olmadığını" iddia etti. Ariza, istismar suçlamalarını şiddetle reddederek ismini temize çıkarmak üzere iddialara cevap verdi. Basketbolcu, Allen'ın kendisini çocuğundan uzaklaştırdığını ve ilişkilerinde bir sürtüşmeye neden olduğunu söyledi.

Ariza duruşmada şu ifadeyi kullandı: "Burada olan şey aslında Allen'ın reşit olmayan çocuğa yönelik acımasız sadakat çatışması, yabancılaştrma kampanyası, baba ve oğulun ilişkisine bencilce müdahale girişimleridir."

Duruşma ekim ayına ertelendi. Her iki taraf da velayet için mücadeleyi sürdürüyor.