Bursa
Açık
20.2°

Mürşit Kavurmacı hayatını kaybetti

BURSA , 27 Mayıs 2020 Çarşamba, 00:38

Bursalı tanınmış eğitimci ve tasavvuf sanatçısı Mürşit Kavurmacı'nın hayatını kaybettiği bildirildi.

Mürşit Kavurmacı hayatını kaybetti

Bursalı tanınmış eğitimci ve tasavvuf müziği sanatçısı Mürşit Kavurmacı, Mudanya'da hayatını kaybetti.

Olay saat 21:30 sıralarında Mudanya ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi'nden, Kurşunlu Mahallesi istikametine gidişte Çamlıbel Mevkinde meydana geldi.

İddiaya göre evinden yürüyüşe diye çıkan Kavurmacı uzun süre geri dönmeyince ailesi tarafından merak edilip aranmaya başladı. İlahiyatçı ünlü yazarın cesedi evinin 20 metre ilerisindeki kayalıkların dibinde suyun içerisinde hareketsiz halde bulundu. Bir yakını tarafından sudan çıkarılan Mürşit Kavurmacı'nın olay yerine gelen 112 ekiplerinin kontrolünün ardından hayatını kaybettiği belirlendi. Kavurmacı'nın başında ve karnında yaralanmaların meydana geldiği, yürüdüğü sırada dengesini kaybedip suya düşmüş olabileceği belirtildi.

Mustafa Kavurmacı'nın cesedi Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından otopsi için adli tıp morguna kaldırıldı. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri olayla ilgili tahkitat başlattı. Kavurmacı'nın ölüm haberini alan yakınları ve sevenleri taziye için evine akın etti.

SON PAYLAŞIMI 'RAHMAN YÜCEDİR' OLDU

Bursa'nın yakından tanıdığı bir isim olan Kavurmacı, sosyal medyadaki son paylaşımda "Rahman yücedir" diye yazmış, oğlunun askerde olduğu da yine sosyal medya paylaşımından öğrenilmişti.

Kavurmacı, oğlunun asker fotoğrafını paylaştığı mesajında, "Bayramda asker oğlumun hasreti vardı. Oğlum Alperen'in Manisa'daki yemin törenine tedbir gereği gidemedik. Onu göremeden doğrudan Şırnak Uludere'ye dağıtım yapıldı..O şimdi hala karantinada ve 70 günlük asker." ifadelerini kullanmıştı.

MÜRŞİT KAVURMACI KİMDİR?

Ünlü Hafız merhum Mustafa Kavurmacı'nın oğlu olan Mürşit Kavurmacı, ilahiyat fakültesi mezunuydu.

Bir süre imam hatiplik, din kültürü ve ahlak bilgisi öğetmenliği de yapan Mürşit Kavurmacı, tasavvuf musikisiyle uğraşıyordu.

Kavurmacı, ilahiyat fakültesinden mezun olduktan sonra Bursa Konservatuarı'nda ders almış, 2000 yılında kurduğu tasavvuf musikisi korosu ile birlikte çalışıyordu.

"Aşığım Cemaline" ve "Vakfı Seher" adlı albümleri de bulunan Kavurmacı, "Hayatın Pusulası" adlı bir de kitap yazmıştı.

Mürşit Kavurmacı, babası Hafız Mustafa Kavurmacı ve merhum Hafız İsmail Coşar ile birlikte..