Bursa
Açık
19.2°

Muharrem İnce için Deniz Baykal devrede!

GÜNCEL , 09 Ağustos 2020 Pazar, 09:51

CHP'de, parti kuracağı iddia edilen İnce'yi vazgeçirmek için kampanya başlatıldı. Eski Genel Başkan Deniz Baykal da devreye girdi, "Ayrılış kabul edilemez" dedi.

Muharrem İnce için Deniz Baykal devrede!

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılıp yeni parti kurma girişimi parti kulislerini hareketlendirdi. CHP içinde İnce'yi vazgeçirmek için kampanya başladı. CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal da İnce'yi vazgeçirmek için devreye girdi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek olan Baykal, "Kendisini davet edip görüşün, saygı ve sevgiyi hak eden gerçek bir CHP'lidir, ayrılmasını kabul edemeyiz" diyecek.

Baykal, İnce için "CHP'den bir kişinin dahi kopmasını istemem. İnce'nin ayrılıp parti kurmasını hazmedemeyiz. Siyasi mücadelesi, demokrasiye olan inancı ve CHP'ye bağlılığı ile israf edemeyeceğimiz bir siyasetçidir, yanlıştan dönecektir, tuzağa düşmeyelim, ayrışmayalım" dedi. Baykal'ın devreye girmesi CHP'de heyecan yarattı. Ancak parti kulislerinde İnce'nin geri adım atmayacağı belirtiliyor.