Bursa
Çok Bulutlu
18.9°

Muhalefet EYT konusunda ne kadar samimi?

GÜNCEL , 12 Ekim 2019 Cumartesi, 10:23

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, muhalefet partilerinin emeklilikte yaşa takılanlar konusundaki tavrını değerlendirdi.

Muhalefet EYT konusunda ne kadar samimi?

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Bursa merkezli On TV'de Gazeteci-Yazar Can Ertan'la Türkiye Gündemi programında açıklamalarda bulundu.

24 Haziran seçimlerinde CHP'den Bursa Milletvekili adayı olan, 31 Mart seçimlerinde de Yıldırım Belediye Başkan adayı gösterilen Erdursun, muhalefet partilerinin EYT'ye yaklaşımına ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

KILIÇDAROĞLU 'BU İŞİN ÇÖZÜLMESİ GEREKİYOR' DEDİ

"Seçimlerden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, davet etti, ben de Ankara'ya gittim. Kendisiyle 65 dakikalık bir görüşmemiz oldu. EYT konusunda ne kadar samimi olduklarını sordum. 'Biz samimi miyiz gerçekten? Ben kitlelere anlatıyorum. CHP bugün seçim olsa ve iktidara gelse biz bu işi gerçekten çözecek miyiz, Sayın Genel Başkanım' dedim. 'Biz samimiyiz Özgür' dedi. 'Biz bu işi çözeceğiz' dedi. 'Ben gönülden de inanıyorum, bu işin çözülmesi de gerekiyor' dedi. Milletvekili adaylığım döneminde EYT ve diğer sosyal güvenlik konularıyla ilgili Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztark ve Lale Karabıyık'la da görüşmelerim olmuştu. 'EYT konusu muhakkak bizim seçim bildirgemizde olmalıdır' demiştim."

'YÜZDE 100 SAMİMİ'

"CHP, İYİ PARTİ, Saadet Partisi, HDP, diğer partiler inanılmaz samimi, yüzde 100 samimi. Sayın Meral Akşener dedi ki 'Meclis'e gelsin, hemen bu iş bitsin."

Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor
Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor
Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı martılara kaldı
Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı martılara kaldı
MHP lideri geleneği bozmadı
MHP lideri geleneği bozmadı
Hong Kong'da Çin protestosu
Hong Kong'da Çin protestosu