Bursa
Açık
20.4°

Mudanya Belediyesi'nden Büyükşehir'e altyapı tepkisi

BURSA , 15 Temmuz 2020 Çarşamba, 10:35

Mudanya Belediyesi'nden yapılan açıklamada "Güzelyalı ve Mudanya sahillerinin dışında kalan kıyılarda zabıta, temizlik, cankurtaran ve çevre düzenleme hizmeti yetkisini alelacele aldığı bir kararla Mudanya Belediyesi'ne devreden Büyükşehir Belediyesi, altyapı sorununa da gözünü kapadı." ifadeleri yer aldı. Kıyı bölgelerinde altyapı eksikliğinden kaynaklı pek çok sorun yaşandığını dile getiren Başkan Hayri Türkyılmaz, "Alinur Aktaş, altyapı sorununu da çözemeyeceğini anlayıp bu sorumluluğu da ilçe belediyelerine yüklerse hiç şaşırmayacağız" dedi.

Mudanya Belediyesi'nden Büyükşehir'e altyapı tepkisi

Mudanya Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırlarının genişlemesiyle, merkeze bağlanan ilçelerin en önemli sorunu altyapı eksikliğiyken, Altıntaş, Tirilye, Kumyaka, Esence, Söğütpınar, Eğerce ve Mesudiye'de altyapı sorunu büyüyor. Güzelyalı ve Mudanya sahillerinin dışında kalan kıyılarda zabıta, temizlik, cankurtaran ve çevre düzenleme hizmeti yetkisini alelacele aldığı bir kararla Mudanya Belediyesi'ne devreden Büyükşehir Belediyesi, altyapı sorununa da gözünü kapadı." denildi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi'nin Mudanya'nın daha sağlıklı bir altyapıya kavuşması yönünde bir adım atmadığını belirtti.

Özellikle yaz aylarında nüfusu artan kıyı bölgelerinde altyapı eksikliğinden kaynaklı pek çok sorun yaşandığını dile getiren Başkan Türkyılmaz, "Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa'nın dört bir yanına hizmet götürdüğünü iddia etse de açıklamaları gerçeği yansıtmıyor. Büyükşehir'i Mudanya'da görmek neredeyse mucize haline gelmiş durumda. Sahillerde yaz boyunca temizlik yapamayacağını gören Büyükşehir, bu görevini hiçbir diyalog kurmadan ilçe belediyelerine yüklemiş, üstelik var olan bank, soyunma kabini gibi malzemeleri de söküp götürmüştür. Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, altyapı sorununu da çözemeyeceğini anlayıp bu sorumluluğunu da ilçe belediyelerine yüklerse hiç şaşırmayacağız" diye konuştu.