Bursa
Parçalı Bulutlu
29.5°

MSB duyurdu: Operasyon başladı!

GÜNCEL , 17 Haziran 2020 Çarşamba, 01:13

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Pençe-Kaplan Operasyonu'nun başladığını duyurdu. MSB'den yapılan açıklamada, "Pençe-Kaplan Operasyonu başladı. Kahraman Komandolarımız Haftanin'de" ifadeleri yer aldı.

MSB duyurdu: Operasyon başladı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kuzey Irak'ta Pençe-Kaplan ismi verilen kara harekatının başladığını duyurdu.

MSB'nin Twitter hesabından yapılan ilk açıklamada, "Pençe-Kaplan Operasyonu başladı. Kahraman Komandolarımız Haftanin'de" denildi.

"KOMANDOLARIMIZ BÖLGEYE İNTİKAL ETTİ"

MSB'nin ikinci açıklamasında ise operasyon görüntüleriyle birlikte harekata ilişkin şu bilgilere yer verildi: "Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA'larla desteklenen Komandolarımız, hava hücum harekâtıyla bölgeye intikal etmişlerdir."

"MEŞRU MÜDAFAA HAKKI"

Bakanlık, "#Pençe-Kaplan Operasyonu; son zamanlarda karakol ve üs bölgelerimize artan taciz ve saldırı teşebbüsünde bulunan PKK ve diğer terörist unsurlara yönelik olarak uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız çerçevesinde icra edilmektedir." mesajını paylaştı.

Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, başarıyla devam eden #Pençe-Kaplan Operasyonu'nu Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi'nde sevk ve idare ediyor.

İşte operasyondan görüntüler...

Ayrıntılar geliyor...