Bursa
Açık
21.2°

Minik Su için gerekli olan para toplandı

BURSA , 26 Nisan 2019 Cuma, 21:56

Orhangazi'de solumum yetmezliği nedeniyle evinde tedavisi devam etmesi için gerekli olan cihazın alımı için gerekli olan yardım parası SYDV vakfı ile toplandı. Orhangazi Kaymakamlığı artık yardımın durdurulduğunu gerekli olandan daha fazlasının aile için toplandığını belirterek, cihaz önümüzdeki hafta alınacak ve Su Şahinoğulları evinde tedavisine devam edecek.

Minik Su için gerekli olan para toplandı

Orhangazi'de yaşayan Selin Karadağ isimli annenin 5 aylık kızı Su Şahinoğulları kronik solunum yetmezliği nedeniyle Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 3 aydır tedavi görüyordu. Ailenin maddi imkanlarının yetersiz olması nedeniyle hastaneden eve naklinde gerekli olan ev tipi mekanik ventilatör cihazının alımı için yardıma ihtiyacı bulunuyordu.

Ailenin yardım talebi üzerine Orhangazi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya sonrasında 2 gün gibi kısa bir sürede ailenin ihtiyacı olan para toplandı ve yardım kampanyası da sona erdi.

Orhangazi Kaymakamlığı ihtiyaç duyulan miktarın üstünde bir yardım toplandığını belirterek, bu para ailenin hesabına aktarılacak. Önümüzdeki hafta ise cihaz alındıktan sonra Su Şahinoğulları evde tedavisine devam edecek.