Bursa
Açık
22.2°

Milli Güvenlik Kurulu toplandı

GÜNCEL , 22 Temmuz 2020 Çarşamba, 16:05

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 15.15'te toplandı. Libya başta olmak üzere birçok iç ve dış güvenlik konusunun görüşüleceği MGK'da İdlib, PKK, FETÖ ve Azerbaycan da diğer gündem maddeleri olacak. 5 saat kadar sürmesi beklenen toplantının ardından MGK bildirisi madde madde açıklanacak.

Milli Güvenlik Kurulu toplandı

Milli Güvenlik Kurulu bugün toplandı. Toplantıya her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık etti. MGK'nın sıcak gündeminde Libya var. Türkiye'nin askeri seçenekler dahil birçok konu masada. Bir diğer önemli başlık da Suriye'de ve özellikle İdlib'de yaşanan gelişmeler olacak. MGK'da burada kalıcı ateşkesin sağlanması noktasındaki çalışmalar ve sunumlar değerlendirilecek.

Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları da MGK toplantısında ele alınması beklenen konulardan. Burada Başkan Erdoğan daha önce Azerbaycan'ın yanındayız mesajı vermişti.

MGK bildirisinde bunun da yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. PKK ve FETÖ mücadelesi de MGK'nın gündem maddelerinden olacak. Toplantı saat 15.15'te başladı. Toplantının ardından MGK bildirisi maddeler halinde açıklanacak.