Bursa
Çok Bulutlu
21.1°

Milli futbolcudan Orhangazi Hürspor'a ziyaret

SPOR , 28 Ağustos 2020 Cuma, 12:46

Türk Milli Takım Formasını uzun süre giyen ve Fenerbahçe'nin efsane sporcuları arasında yer alan Faruk Yiğit, ilk lisansının çıktığı ve yetişip 7 yıl futbol oynadığı ve bu sezon 2. Amatör Kümede mücadele edecek olan Orhangazi Hürspor Kulübü antrenmanını ziyaret ederek başarılar diledi.

Milli futbolcudan Orhangazi Hürspor'a ziyaret

Bir dönem Orhangazi Hürspor, Boluspor, Kocaelispor, Fenerbahçe ve milli takımda forma giyen Faruk Yiğit, en son 2005 yılında Orhangazi Gençlerbirliği'nde aktif futbol hayatını tamamlayarak, bir süredir antrenör olarak görev yapıyordu.

Hürspor Kulüp Başkanı İlhami Akdağ, yöneticiler, Teknik Direktör Mehmet Tan ve futbolcularla bir araya gelen Faruk Yiğit'e yıllar sonra yeniden yeşil-sarı forma kulübün basın sözcüsü Muharrem Değirmen tarafından hediye edilerek giydirildi.

Orhangazi Hürspor'da ilk lisansı çıkan ve 1978-1985 yılları arasında yeşil-sarılı Orhangazi Hürspor formasını giyerek buradan profosyenelliğe ilk imzayı atan Faruk Yiğit, yetiştiği takımın antrenmanında futbolcularla bir araya gelerek başarılar diledi.

Fenerbahçe'nin efsane milli futbolcusu Faruk Yiğit, alt yapısında yetiştiği Hürspor futbolcuları ile de yakından ilgilenerek, 'İyi futbolcu nasıl olunur ?' konusunda önerilerde bulunarak tecrübelerini gençlere aktardı.

YILLAR SONRA EVİMDEYİM

Orhangazi Hürspor'da ilk lisansının 1978 yılında çıktığını ve ilk futbola başladığı yer olan Hürspor için; "Yeniden yıllar sonra evimde olduğum için çok mutluyum" diyen 54 yaşında ki başarılı spor adamı Faruk Yiğit, Hürspor'un her zaman kendisi için ayrı bir yerde olduğunu dile getirdi.

HER ZAMAN HÜRSPOR'UN YANINDA OLACAĞIM

Milli Futbolcu Fenerbahçeli Faruk Yiğit, yaptığı ziyarette duygularını ise; "Uzun aradan sonra ilk lisansımın çıktığı 1978 yılında ki heyecanla yeniden geldim. Şuan bile tüylerim halen diken diken çok heyecanlandım. Hürspor benim her zaman yuvamdır. Yıllar önce bzim böyle imkanlarımız yok idi, ama şimdi daha modern şartlar olması bizi de mutlu ediyor. İnşallah Hürspor bu sezon hak ettiği yere gelecektir. Çünkü ben de her zaman Hürspror'un yanında olacağım" diyerek dile getirdi.

"GURUR DUYUYORUZ"

"Kulübümüz alt yapısından yetişen, ilk lisansı bizde çıkıp futbol kariyerine başlayan bir futbolcunun profesyonel olması bizleri camia olarak her zaman mutlu etti" diyen Hürspor Kulüp Başkanı İlhami Akdağ, "Yetiştiği takımı unutmayarak ziyareti bizleri çok mutlu etti. Faruk Yiğit gibi önemli isimleri yetiştiren Hürspor Camiasını unutmayan Milli Sporcumuz gururumuza teşekkür ediyorum. Faruk Yiğit'in desteği bizlere her zaman güç vermiştir " dedi.