Bursa
Açık
16.9°

Milletvekilinden EYT'lilere destek ziyareti

GÜNCEL , 25 Temmuz 2020 Cumartesi, 12:35

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, EYT Derneği Adana Temsilciliğini ziyaret etti. Barut, "Bir insanın hangi coğrafyada doğacağı elinde değil ama ülkesinde emekli olmak emekli haklarına sahip olmak devletin ve iktidarın başlıca görevidir." dedi.

Milletvekilinden EYT'lilere destek ziyareti

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, YT Derneği Adana Temsilciliğini ziyaret etti.

Barut, "Bir insanın hangi coğrafyada doğacağı elinde değil ama ülkesinde emekli olmak emekli haklarına sahip olmak devletin ve iktidarın başlıca görevidir. Bu nedenle EYT'lilerin haklı mücadelesini destekliyoruz" dedi.

EYT'lilerin durumunu sık sık Meclis gündemine taşıyan, konuyla ilgili daha önce kanun teklifi veren, soru önergeleri sunan ve meclis araştırması isteyen Barut, "Emeklilik şartı için gerekli olan prim ve gün sayısını fazlasıyla yerine getirmiş emeklilikte yaşa takılanlara verilen sözler bir türlü yerine getirilmedi. Bu insanlarımızı, devlet 'gençsin' diyerek emekli etmiyor, özel sektör ise 'yaşlısın' diyerek işe almıyor. İktidar ve küçük ortaklarının söylediği gibi memlekette her şey güllük gülistanlık ise neden insanlarımız mutsuz ve huzursuz? Neden emeklilikte yaşa takılanlar olarak bilinen yurttaşların feryadına duyarsız kalıyor, söz verdiğiniz halde EYT mağdurlarının sorununu çözmüyorsunuz? EYT mağdurları için mazeret değil çözüm üretin! Sizi göreve çağırıyoruz. Her zaman EYT mağdurlarının yanındayız. Bu sorun çözülene kadar mücadelemiz sürecek" diye konuştu.

(Evrensel)