Bursa
Parçalı Bulutlu
24.3°

Mikser Nezir'in burnu hep AK Parti'nin içinde!

BURSA , 16 Haziran 2020 Salı, 16:23

AK Parti siyasetinin güçlendiği, Türkiye'nin Dünya ülkeleri arasında hızla güçlenerek emin adımlarla ilerlediği her dönemde FETÖ'cü zihniyetlerin ve bir takım fırıldakların ortaya çıkması tesadüf mü? Peki, AK Parti Bursa teşkilatının kaos ortamına sürüklenmesinin arkasında sürekli FETÖ'cü Nezir'in olması tesadüf mü? FETÖ'cü Nezir'in AK Parti'nin Bursa teşkilatlarını sürekli karıştırması ne anlama geliyor? Bu FETÖ'cü Nezir'i destekleyen zihniyet kimler? İşte, iş dünyasından siyasetçisine kadar herkesi yıldıran ve Bursa'ya çöken bu alçak tetikçinin bütün pisliklerini, döndürekliklerini ve hainliklerini belgeleri ile ortaya koymaya devam ediyoruz.

Mikser Nezir'in burnu hep AK Parti'nin içinde!

TMSF'nin Olay Medya'ya el koymasından sonra ismini duyduğumuz ve Bursa'da sürekli olarak ortalığı karıştıran bir isim olarak tanındı bu Nezir. 3 tane çapulcuya FETÖ avcısı diye kendi reklamını yaptırmaya çalıştı. Ama Nezir'in gerçek kimliği ve amacı, derinlere inince, belgelere ulaşılınca anlaşıldı. Hatta paralel avcısı olarak kendini göstermeye çalışırken de aslında o aşağılık yapıya hala hizmet etmeye devam ediyordu. Bazı sosyal medya paylaşımlarında, emniyetin operasyonlarının duyurularını bangır bangır yaparak, FETÖ'cülerin evraklarının kaçırılmasına neden oluyor ve ardından bu paylaşımları silerek amacına ulaşmaya çalıştığına dair birçok iddia var. Önümüzdeki günlerde o dosyalar gündeme gelecek.

Gerçekten büyük oyunların döndüğü ve siyasette kara bir leke olarak kalacak bugünlerin önüne geçmek adına, Nezir gibi FETÖ'cülerin ve onlara destek olan hain anlayışın neler yaptıklarını kamuoyuna aktarıyoruz.

BİR ELİ HEP AK PARTİ'NİN İÇİNDE

enBursa.com'un açıkladığı belgeler karşısında bir kez daha iftira ipine sarılan FETÖ'nün Bursa'daki medya imamı Nezir Asaroğlu'nun bir eli sürekli AK Parti içindeydi. Nezir Efendi, kendisini öylesine Kaf Dağında görüyordu ki sözde AK Parti'yi dizayn etmeye çalışıyordu. FETÖ taktikleriyle partilileri birbirine kırdırıyor, parti içinde kaos ortamı oluşturarak yönlendirme harekatına girişiyor, fitne unsurlarıyla böl-parçala-yönet taktiği uyguluyordu. Hedef AK Parti'yi içeriden çökertmekten başka bir şey değildi. Tabii her "hizmet"inde olduğu gibi parti içinde yaptıkları da karşılıksız kalmıyor, cebine gireni bonus olarak görüyordu.

FETÖ tarafından Bursa'nın medya imamı olarak Olay'ın başına getirilen Nezir, yazdıkları, söyledikleri ve yaptıklarıyla yıllardır AK Parti Bursa teşkilatını adeta mikser gibi karıştırıp durdu. FETÖ'nün Olay'a atayıp resmen "gazeteci" kimliği kazandırdığı bu müptezel, gerek Olay'da gerekse sonraki dönemlerde AK Parti içinde ayaklı mikser gibi dolaşıp durdu. Zira çok iyi bilindiği gibi daha sonra AK Parti'den ihraç edildi. Sözde paralel avcısı, özde paralelin medya imamı olan Nezir, ihraç kararından sonra da kendisine "Reisçi" demeye başladı. Adına Şehir dediği FETÖ karargahında ürettiği yalan ve iftiraları yaydığı paçavranın logosuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı koyması da ucuz bir FETÖ taktiğinden başka bir şey değildi.

ARINÇ'A NASIL YALTAKLANDI?

FETÖ'nün 2008'de Olay'ın başına getirdiği Asaroğlu ve tayfası asıl amaçlarını yerine getirmekte ilk başlarda biraz zorlandı. Ama 2011 seçimlerine gelindiğinde Nezir ve şürekası için beklenen gün doğmuştu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın FETÖ'nün ayak oyunlarıyla Manisa yerine Bursa'dan milletvekili olmasıyla Nezir de boşluğu doldurmaya, fitne oyunlarına başladı.

Sosyal medya mesajlarıyla Arınç'ın yere göğe koyamayan Nezir adeta yalakalıkta sınır tanımıyordu.

Arınç'ı "Cumhuriyet tarihinin en sağ gösterip sol çakan politikacısı" ilan eden Asaroğlu, AK Parti'de "hizipçilik" olduğunu, ancak Arınç sayesinde bu görüntünün ortadan kalktığını savunuyordu.

Nezir, kendisine destek vermeyen belediye başkanlarını da bir yolunu bulup Arınç'a şikayet ediyordu.

FETÖ imamı Asaroğlu'nun hedefine aldığı AK Partili siyasetçilerden biri de geçmiş dönem milletvekillerinden Hüseyin Şahin'di. Asaroğlu, sözde İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde parti politikasına rağmen karşı listeyi desteklediğini iddia ettiği Şahin'i de Bülent Arınç'a şikayet ediyordu.

Nezir Efendi'ye göre, AK Parti'nin 2014'teki yerel seçim başarısı da Arınç'ın eseriydi.

Oysa Arınç'ın asıl eseri 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ortaya çıkmış, üst düzey yöneticileri FETÖ'cü oldukları için görevden alınmıştı.

Asaroğlu'na kalsa Arınç'ın haberi olmadan Bursa'da yaprak kımıldamayacaktı. Kuruluşundan bu yana AK Parti'de yer alan, partiyi dünden bugüne taşıyan hiç kimse yan yana gelmeyecekti. Hiçbir gizliliği olmayan onlarca kişinin katıldığı toplantıları bile sosyal medya hesabından Arınç'a şikayet ediyordu.

ARINÇ'I DA FETÖ'CÜ İLAN ETTİ

Tabii her FETÖ'cünün olduğu gibi Asaroğlu'nun da bir omurga sorunu vardı. Rüzgar nereden esiyorsa o yana eğilirdi. Bülent Arınç Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili iken her şey iyiydi, güzeldi ama bir yere kadar. Sosyal medya hesabından yıllarca her şikayetini Arınç'a ileten Asaroğlu, gün geldi, "Bana çakılmaz arkadaş" diyen Arınç'a da çakmaya başladı. Herhalde öküz ölmüş, ortaklık bozulmuştu.

Arınç'ı 29 Ocak 2016'ta CNNTürk'te Taha Akyol'un programında yaptığı çözüm süreci açıklamaları nedeniyle sözde tefe koyan Nezir'in hıncı Başbakan Yardımcısının açıklamaları mıydı yoksa çıktığı TV kanalı mı belli olmadı! Acaba Arınç o açıklamaları FETÖ televizyonlarında yapmış olsa ne diyecekti? Nezir'in derdi Arınç'ın yavaş yavaş köşesine çekiliyor olmasıydı. Zaten bir süre sonra Nezir, bugün Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Arınç'ı da FETÖ'cü ilan etti.

Her şeyi çok bilen (!) Nezir, AK Parti Bursa teşkilatının başına kimin getirileceği kimin götürüleceği konusunda da pek bir fikir sahibiydi. AK Parti'de bayrak değişimi olarak görülen her görev değişikliğini de kendine yontuyordu.

İşte FETÖ'cü Nezir'in bir zamanların kudretli siyasetçisi Bülent Arınç'la imtihanı böyleydi. Arınç Bursa'nın patronu yapıldığında başka, Arınç Bursa'dan gittiğinde bambaşka bir Nezir vardı. O Nezir fırıldak Nezir'di!